Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga vallavalitsus alustab sellest aastas uue traditsiooniga ning kutsub kõiki esitama kandidaate aasta ema tiitlile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. aprill.

„Tunnustamaks pere väärtusi ja vanemate rolli algatame Valga vallas uue traditsiooni,” sõnas vallavanem Margus Lepik. „Esialgu aasta ema ja sügisel ka aasta isa valimise. Varasematel aastatel linnas aasta ema ega isa valitud pole, kuid meile laekunud kodanike kirjade põhjal saame öelda, et soov sellise kauni traditsiooni vastu on olemas. Olen kindel, et meil on palju imelisi emasid, kelle kiitmiseks sõnu ei jätku. Andke meile nendest teada, et saaksime parimaid tunnustada.“

Aasta ema tiitliga tunnustatakse pereema, kes on pühendunud ja hea ema ühele või enamale lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta ema aunimetus omistatakse ühele emale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke emasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

„Meile saadetud iseloomustused peaksid olema põhjalikud, millega on võimalusel kaasas erinevad fotod ning laste ja sõprade iseloomustused nominendi kohta. Kandidaadist parema ülevaate saamiseks on komisjonil rõõm lugeda just üksikasjalikumat iseloomustust,“ täpsustas vallavanem.

Kirjalikud taotlused „Valga valla aasta ema” konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga(at)valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga.

Taotluse leiab vallavalitsuse kodulehelt ja selle võib tuua isiklikult ka Valga vallavalitsusse.

Aunimetus antakse üle 11. mail Lüllemäe kultuurimajas, kus toimub pidulik emadepäeva kontsert-aktus.

Viimased uudised