Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru-, Põlva- ja Valgamaa lasteaedade võrukeelsete keelepesade 260 last meisterdasid koos juhendajatega kokku 320 käokiräst ehk lepatriinut, mis kevadel kingitakse Mooste festivali „Moisekatsi Elohelü” osalejatele.

Meenete meisterdamise käigus õpiti selgeks laste jaoks uus võrukeelne sõna – käokiräs. Meene kujutabki endast märkmepaberitega külmkapimagnetit, mis on kaunistatud laste meisterdatud lepatriinudega.

„Lastele jäi uus sõna hästi meelde ja nende soov on seda emakeelepäeva puhul teistega jagada – et terve Eesti teaks, kuidas on lepatriinu võru keeles,” ütles Võru Instituudi projektijuht Evely Lindsalu.

Iga lasteaiarühm valis meenete tegemiseks sobiliku viisi. Nii on nende hulgas joonistatud, volditud, lõigatud, kleebitud ja vilditud lepatriinusid. Meisterdamiseks kasutati paberit, vilti, lõnga, plastikut, lusikaid, helkurpaberit ja karvatraati.

Ettevõtmises osales 14 lasteaeda: Sõmerpalu, Kuldre, Antsla Lusti, Väimela, Lasva, Rõuge, Hargla kooli, Veriora ja Räpina lasteaed, samuti lasteaiad Päkapikk, Punamütsike ja Sõleke Võrust ning Mesimumm ja Pihlapuu Põlvast.

Võrukeelsed keelepesad on lasteaiarühmad, kus vähemalt ühel päeval nädalas toimub kogu tegevus ainult võru keeles. Selliseid rühmi on 20 tükki üle kogu Vana-Võromaa ehk nii Võru, Põlva kui Valga maakonnas.

Lõunaeestlane

Viimased uudised