Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ahja mõisa park

Põlvamaal asuvas Ahja mõisa pargis jõudsid lõpule aasta kestnud rekonstrueerimistööd kindlustamaks liigirikka pargi säilimise.

Projekti raames korrastati kaheksal hektaril laiuv park ning taastati selle geomeetriline jalgteevõrgustik. Eemaldati parki sobimatud põõsad ja puud ning korrastati murualad. Lisaks sai park uued viidad ja infotahvlid.

Ahja vallavanema Peeter Sibula sõnul on ajaloolise mõisa pargi rekonstrueerimise näol tegemist valla jaoks väga olulise ettevõtmisega.

Kokku leidub Ahja mõisapargis 67 liiki puid ja põõsaid. Eksootilisematest liikidest leiab siit siberi lehise, punase tamme ja halli pähklipuu. Eakas mõisapark on elupaigaks paljudele liikidele, näiteks kodukakule ja tamme-kirjurähnile.

Park on tuntud ka tänu Friedebert Tuglase raamatule „Väike Illimar“, mille tegevus toimus samas kohas.

„Tehtud tööd aitavad kaasa sellele, et hästi tunneksid end nii parki külastavad inimesed kui ka elusloodus. Korrastatud taristu suunab rahva sinna, kus nende liikumine häirib võimalikult vähe pargi alalisi elanikke – linde, loomi ja taimestikku,” ütles Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) projektikoordinaator Eerika Purgel.

KIK eraldas projektile toetust enam kui 481 000 eurot.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised