Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis

Null-koroona poliitikaga Uus-Meremaal kasvab nakatumiste arv kiiresti vaatamata sellele, et riik on lukku pandud. Ühest sisemaisest nakatumisest on nädala ajaga saanud 148.

Eile teisipäeval kasvas nakatumiste arv 41 võrra ja haiglaravil on 8 koroonapatsienti. Tegemist on kõrgeima tasemega alates eelmise, 2020. aasta aprillikuust, vahendab Daily Mail.

Kriitikute väitel pole koroona Delta varianti enam võimalik ühiskonna lukkupanekuga tõrjuda. Tegemist on asjatundjate väitel täiesti uue viirusega, mis murrab läbi nii lukkupanekutest kui vaktsiinidest.

Austraalia peaminister Scott Morrison ütles, et on absurdne arvata, et koroona Delta variandi eest on võimalik end lõpmatuseni kaitsta. Austraalia Sydney piirkonnas lisandus nädalavahetusel 800 uut nakatumist, mis on samuti kõrgeim tase.

Uus-Meremaal polnud ühtegi nakatumist alates veebruarist. Ilus elu kestis kuni eelmise nädalani, mil riigi suurimas linnas Aucklandis tuvastati esimene sisemaine nakatumine. Pärast seda levis viirus pealinna Wellingtoni. Nakkusekolde taga on 58 Samoa päritolu isikut, mis on seotud ühe kristliku usuüritusega Aucklandis.

Uus-Meremaa terviseameti juht Ashley Bloomfield ütles, et Delta on midagi sellist, mida pole varem nähtud – nakkab kergesti ja levib väga kiiresti.

Uus-Meremaa peaministrit Jacinda Arderni on maailmas kiidetud, aga karm piirikontroll ja ühiskonna sulgemised ei ole Delta variandi vastu aidanud. Uus-Meremaal on vaktsineeritud vaid 20 protsenti elanikest. Nüüd süüdistatakse Arderni selles, et ta on riigi sulgenud ja pole lasknud inimesi vaktsineerida.

Austraalias, kus on seni järgitud samuti null-koroona poliitikat, on võetud eesmärgiks inimeste vaktsineerimine. Austraalias on praeguseks vaktsineeritud vaid 24 protsenti elanikest. See tähendab, et riiki veel niipea avada ei saa. Austraalias on praegu pandud lukku Sydney, Melbourne ja pealinn Canberra.

Melbourne’is oli nädalavahetusel suur piirangute vastane meeleavaldus.

Viimased uudised