Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 31. detsembril toimub Tallinnas Vabaduse väljakul eriprogramm „Sajaga juubeliaastasse“, millega juhatatakse sisse Eesti Vabariigi juubeliaasta sündmused. Väljakult läheb eetrisse Eesti Rahvusringhäälingu ajaloo kõige pikem saade koos suurejoonelise aastavahetuse kontserdiga.

„Eriprogrammiga „Sajaga juubeliaastasse“ lükkame käima juba homme algava Eesti Vabariigi juubeliaasta. See on avapauguks 2018. aastal üle maailma toimuvatele enam kui tuhandele sündmusele,“ ütles Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Eesti Rahvusringhääling alustab eriprogrammi Vabaduse väljakult kell 11, mis jõuab ETV, Vikerraadio ja Raadio 2 otsesaadetega kodudesse üle Eesti. Otsesaates algatatakse tantsuaktsioon „Eesti tantsib“, selgub EV100 juubelitort ja visatakse pilk Eesti juubeli tähistamisele erinevates paikades üle Eesti ja välismaal.

„Koostöös EV100 ja ERRiga toome Tallinna keskväljakule varasemast suurejoonelisema kontserdi, kus esinevad armastatud Eesti artistid ja loomulikult ka Eesti president oma aastavahetuse kõnega,“ rõõmustas Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kontsert algab Tallinna peaväljakul kell 21.30, õhtu tipneb presidendi uusaasta tervituse ja ilutulestikuga. Tasuta aastavahetuskontserdil esinevad Anne Veski, Ivo Linna, Getter Jaani, Smilers, Marju Länik ja üllatusesineja Karl-Erik Taukar.

Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvat eriprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, Tallinna Kesklinna Valitsus ja Eesti Rahvusringhääling.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.EV100.ee.

„Sajaga juubeliaastasse“ kontserdi külastaja meelespea:

·        Jälgi muutunud liiklus-, turva- ja korranõudeid.
·        Peoala on tõketega piiratud, sissepääsude asukohad ja muud korralduslikku teavet leiab Kesklinna veebilehelt www.tallinn.ee/kesklinn (liiklusskeemil on suletud ala tähistatud punasega.)
·        Aastavahetusel töötab ühistransport pühapäevase sõiduplaani alusel, kuid uusaastaööl on lisatud täiendavad öised väljumised.
·        Õhtu jooksul tagavad korda politsei ja turvafirma, väljakul asub esmaabipunkt ja päästemeeskond.

Viimased uudised