Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonapassid annavad loodetule vastupidise tulemuse: nad suurendavad vaktsineerimises kõhklejate vastumeelsust, selgub värskest uuringust.

Värske, teadusajakirjas Lancet avaldatud uuring põhineb 16 000 vastaja andmetel. Kõige vastumeelsemad on noored, tumedanahalised ja võõrkeelsed, vahendab Guardian.

Uuringust tuli välja, et valdav enamus, 88 protsenti vastajatest leidis, et koroonapassid ei mõjuta nende soovi vaktsineerida, aga ülejäänud 12 protsenti märkisid, et koroonapassid suurendavad vastumeelsust vaktsineerida.

Suhtumine koroonapassidesse oli leebem, kui neid nõutakse ainult välismaale reisimiseks.

Uuringu autorite väitel muutub koroonapasside mõju vaktsineerimisele oluliseks, kui kavas on ära vaktsineerida kogu elanikkond.

Ühtlasi selgus uuringust huvitav tõsiasi, et koroonapassid suurendavad vastumeelsust vaktsineerida meestel ja kõrgharidusega inimestel – pole veel teada, miks see nii on.

Huvi vaktsineerimise vastu on vähendanud asjaolu, et koroonaga nakatuvad ja haigestuvad ka kahe doosiga vaktsineeritud inimesed. See on vähendanud inimeste huvi edasiste vaktsineerimiste vastu.

Paljudes riikides on koroonapassid tekitanud vastakaid arvamusi. Prantsusmaal on puhkenud massilised meeleavaldused. Taanis, kus koroonapassid võeti kasutusele juba aprillis, loobutakse üldse igasugustest passidest alates 10. septembrist.

Hiina oli esimene riik, kus möödunud aastal võeti kasutusele QR-koodil põhinev koroonapasside süsteem, mis jaotab inimesed kategooriatesse ja reguleerib vaba liikumist.

Viimased uudised