Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA Toidu- ja ravimiamet (FDA) andis eile ametliku hoiatuse, milles kutsutakse inimesi mitte jooma kloordioksiidi lahust, mida internetis reklaamitakse ravimina autismi, HIV ja aidsi, vähi, hepatiidi, gripi ning muude haiguste vastu.

Need tooted, mida tuntakse muu hulgas nimede Miracle või Master Mineral Solution, Miracle Mineral Supplement, MMS, Chlorine Dioxide (CD) Protocol, Water Purification Solution (WPS) all ei ole FDA poolt heaks kiidetud ja neil võivad olla eluohtlikud kõrvalmõjud, edastas FDA.

„Nende toodete sissevõtmine on sama, mis valgendi joomine,” märkis FDA volinik Ned Sharpless. „Tarbijad ei tohiks neid tooteid kasutada ja vanemad ei tohiks neid tooteid mingil juhul lastele anda.”

Tegemist ei ole esimese korraga, kui FDA sellise hoiatuse teeb. 2010. aastal võrdles FDA lahust tööstusliku valgendiga ja kirjeldas sellest tarbijatele tekkivaid terviseprobleeme alates tõsisest iiveldusest ja oksendamisest kuni vedelikukaotuse ja madala vererõhuni.

„Tarbijad, kellel on MMS-i, peaksid lõpetama selle kasutamise viivitamatult ja selle minema viskama,” hoiatas FDA.

USA mürgistuskeskused on viimase viie aasta jooksul tegelenud enam kui 16 000 MMS-iga seotud juhtumiga, millest 50 olid eluohtlikud. Kaheksa inimest surid.

Neid tooteid hakkas 20 aastat tagasi reklaamima ravimina pea kõigi haiguste vastu endine saientoloog, kes hiljem asutas „tervise ja ravitsemise” kiriku nimega Genesis II. Endine Chicago kinnisvaramaakler Kerri Rivera väitis hiljem, et lahus ravib autismi.

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-warns-consumers-about-dangerous-and-potentially-life-threating-side-effects-miracle-mineral

Viimased uudised