Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

USA ei lähe kaasa Ukraina nõudmisega kehtestada kõigile venelastele viisakeeld. USA ei taha võtta võimalust Venemaalt lahkumiseks teisimõtlejatelt ja teistelt, kelle inimõigusi piiratakse.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski on riikidelt nõudnud kõigile venelastele viisakeelu kehtestamist. Ta ütles augusti algul, et „venelased peavad elama omas maailmas, kuni nad oma mõtlemist muudavad”.

Pärast seda esitas Zelenski Euroopa riikidele uue nõude, mille kohaselt lõpetataks Vene kodanikele viisade andmine, vahendab Reuters.

USA välisministeerium andis teada, et USA on juba kehtestanud viisakeelu Vene valitsuse ametnike suhtes ja edaspidi keskendutakse neile, kes on seotud Venemaa sissetungiga Ukrainasse.

„USA ei tahaks sulgeda varjupaiga ja ohutuse võimalusi Venemaa teisitimõtlejatele ega teistele, kes on inimõiguste rikkumiste suhtes haavatavad,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja.

„Oleme ka selgelt väljendanud, et oluline on tõmmata piir Venemaa valitsuse Ukraina tegevuse ja poliitika ning Venemaa inimeste vahele,” lisas pressiesindaja.

Mõned Euroopa Liidu liidrid nagu Soome peaminister Sanna Marin ja tema Eesti kolleeg Kaja Kallas on nõudnud üle-euroopalist viisakeeldu. Saksamaa kantsler Olaf Scholz oli esmaspäeval sellele vastu, öeldes, et venelastel peaks olema võimalik oma kodumaalt põgeneda, kui nad režiimiga ei nõustu.

Viimased uudised