Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

urmas tali

Aasta võrkpallitreeneriks valitud Võru juurtega Urmas Tali usub, et Võru võrkpallimeeskond on võimalik meistriliigasse tagasi viia, kui selle treeningud hakkavad toimuma Tartus, kuhu on Võrust lahkunud mängijatel lihtsam koguneda.

Kuigi Tali on Võrust ära olnud juba enam kui kümnendi, on ta sünnilinna võrkpallieluga kursis. „Jälgin kogu aeg,” kinnitas ta Lõunaeestlasele antud intervjuus.

Võru võrkpallis pole praegu käes kõige säravamad ajad, sest meeskond osales Eesti meistriliigas viimati üle-eelmisel hooajal ning tiitlivõistluses hoiab Võru lippu üleval üksnes Balti liigas mängiv naiskond.

„See on väga tugev väljund kogu noortespordile kuhu edasi minna,” tunnustas Tali naiskonda. „Poiste puhul see väljund nii hea ei ole.”

Järelkasv on olemas

Arvestades Võru võrkpalli pikki traditsioone, usub Tali, et praegusest seisust rabeletakse välja, sest järelkasv on olemas. Küsimus on selles, kuidas hoida Võrus kooli lõpetavad ning mujale õppima suunduvad mängijad kodulinna klubi juures.

„Reaalselt koos hoida ühte võistkonda sellistes tingimustes, nagu me siin Võrus praegu oleme, on ebareaalne,” nentis Tali.

Ka näiteks Tali juhendatav Rakvere võrkpalliklubi meeskond koosneb paljuski mängijatest, kes elavad Tallinnas, kuid käivad Rakveres mängimas.

„Ma ei imestaks, kui Võru võrkpalliklubi võistkond kunagi treenib Tartus, aga mängib Võrus,” sõnas Tali.

Vaata järgnevast intervjuust, kuidas Urmas Tali eelmise aasta kokku võttis, mida ta arvab asjade seisust noortespordis ja kuidas reformida koolides kehalise kasvatuse tunde.

Arved Breidaks

Viimased uudised