Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Urmas Tali

Euroopa võrkpalli konföderatsiooni (CEV) juurde loodud treenerite komisjoni liikmeks saab ka Võrust pärit Urmas Tali, kelle peamiseks vastutusalaks mainekas ametis jääb noortetöö.

„Ma ei nimetaks seda niivõrd tunnustuseks, kui väljakutseks, mis annab meile võimaluse Euroopa võrkpalliföderatsiooni asjades oma sõna sekka öelda,” rääkis Tali.

Motivatsioonikirjas, mille ta Euroopa alaliitu saatis, keskendus Tali paljuski võrkpalli esimese astme populaarsuse suurendamise ja kvaliteedi tõstmise võimalikkusele. Seda nii läbi treenerite kui kehalise kasvatuse õpetajate pädevuse suurendamise kui ka erinevate noortele suunatud projetktide kaudu, nagu näiteks Kooliliiga.

„Tegemist on selles valdkonnas kõvasti, sest asju, mis võiksid olla paremates raamides, on palju,” lausus Tali.

Võrkpallitreenerina on Urmas Tali ametis olnud ligi kakskümmend aastat. Peaaegu poole sellest ajast oli ta Võru spordikoolis noortetreener, juhendades lisaks ka meistrisarjas mänginud linna esindusmeeskonda.

Hiljem on Tali olnud nii Tartu Pere Leiva kui Pärnu Võrkpalliklubi peatreener, aastatel 2008-2010 juhendas ta Soome kõrgliigas mängivat Joensuu klubi. Praegu on ta kolmandat hooaega Rakvere Võrkpalliklubi peatreener.

Aastaid on Tali juhendanud erinevaid Eesti noortekoondisi, kus säravaimaks saavutuseks on kolm aastat tagasi juunioridega MM-finaalturniirile jõudmine. Lisaks oli ta 2007. aastal U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustele jõudnud noortekoondise treener. Aastast 2012 on ta olnud Eesti Võrkpalli Liidu treenerite toimkonna juhatuse esimees ja aastast 2016 ka alaliidu juhatuse liige.

Lõunaeestlane

Viimased uudised