Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Erakonna Isamaa eestseisuse liige ja värske välisminiser Urmas Reinsalu pani täna karmilt paika Reformierakonna endise juhi Andrus Ansipi.

Isamaa tänast suurkogu juhatanud ajakirjanik Urmas Vaino küsis Urmas Reinsalult: „Urmas Reinsalu, kommunismi kuritegude vastane võitlus on olnud teie teema poliitikas. Aga Brüsselis ja ka paljudes Prantsusmaa linnades on endiselt alles Avenue või Rue de Stalingrad. Mida te Brüsselisse saades selles osas ette võtaksite?»

„Mis kuramuse Stalingrad, las see Stalingrad olla,” vastas Reinsalu, „vana kommunist Ansip istub siiamaani Brüsselis! Tule taevas appi!”

Reinsalu jätkas: „Ma vaatasin, et Ansip hakkas laamendama ja ütlema, et Jüri Ratasel ei ole põhimõtteid. Kas panite eile seda tähele? (Reinsalu viitas Vilja Kiisleri intervjuule Reformierakonna esinumbri Andrus Ansipiga.) Vana kommunistliku partei nomenklatuuri ametnik tuleb õpetama noorele Eesti poliitikute põlvkonnale põhimõtteid! Kas ta oli Karl Vaino ajal kommunistlik karjääriametnik põhimõtete pärast, väärtuste pärast või konjunktuuri pärast, selgrootuse pärast? Rääkigu sellest nooremale põlvkonnale eestlastele, enne kui tuleb 21. sajandil meie rahvale õpetama, mis on väärtused ja mis on põhimõtted? Naera puruks!” vastas Reinsalu.

Asjast kirjutas Postimees.

Kommentaarid

Viimased uudised