Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Ungari parlament võttis täna teisipäeval häältega 134–56 vastu seaduse, millega keelatakse soo ametlik vahetamine peale sündi.

See võtab transinimestelt ära võimaluse soo ametlikuks vahetamiseks elu jooksul. Eelnõu surus läbi Ungari peaministri Viktor Orbáni juhtiv erakond Fidesz, vahendab Guardian.

Nüüd peab seaduse heaks kiitma president János Áder, kes on aga Orbáni liitlane ja seetõttu peaks seadus läbi minema.

Uut seadust on kritiseeritud nii Ungaris kui välismaal. Väga raskeks muutub nüüd transinimeste olukord, näiteks ei saa nad enam valida uut eesnime, kuna sugu lüüakse lukku sündides. Ungaris peavad eesnimed vastama inimese soole. 39-aastane transnaine Ivett Ördög ütles, et ta peab nüüd võõraste inimeste jaoks kapist välja tulema.

Seaduses on termin „sugupool sündides”, mis võimaldab seda kasutada juba sugu vahetanud ungarlaste vastu. Inimõiguste organisatsiooni Amnesty Internationali esindaja Kristina Tamás-Sáróy ütles, et selle seadusega läks Ungari tagasi keskaega ning transinimeste õigused tallatakse jalge alla. Orbáni valitsus on aga seksuaalvähemuste alla surumisega tõstnud oma populaarsust ühiskonnas. Möödunud aastal võrdles Ungari parlamendi esimees homoseksuaale pedofiilidega.

Viimased uudised