Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järjekorras juba viies võrokeelne Uma Pido 2. juunil 2018 viib kõiki soovijaid peolainele matkasarjaga, mille käigus külastatakse Vana-Võromaa kõiki kaheksat kihelkonda ning Setomaad. Avatud on ka kooride registreerumine peole.
 
Uma Pido matkasari kannab nime „Määne om seo maa? Kaemi’ perrä!” ja selle esimene matk toimub 15. oktoobril kell 11 Räpina kihelkonnas Meenikunnos ning kannab nime „Mõtsavele’ Palomaal”. Tulihingeline metsamees Kaarel Tiganik räägib matkalistele metsavendadest ja hobusevarastest, tõrvapõletusest ja vaigukorjamisest.
Matkasarjast on lubanud aktiivselt osa võtta kirjanik ja aktiivne harrastussportlane Contra Urvastest, kel jäi just seljataha Läti kirjaniku Eduards Veidenbaumsi auks ja mälestuseks joostud 170-kilomeetrine teekond Tartust Lätti Kalāčisse. Contra lubab, et esimeseks Uma Pido matkaks on ta pärast väikest taastumist jälle vormis ning kavatseb matkalisi rõõmustada mõne põneva loo ja ehk ka mõne luuletusega. Samuti julgustab suur matkasõber Contra kõiki matkadest osa võtma: „Ajagõ õks hinnäst kotost vällä, õnnõ tugitoolispordiga hinnäst vormin ei hoia!“
Esimese matka algus on Nohipalos, Valgõjärve parklas, raja pikkus on 10 km ja orienteeruv lõpuaeg kell 15. Rada kulgeb teedel, metsaradadel ja metsas. Rajakaarti on võimalik näha stardis, matkajuhtide käes rajal ja matka poolel distantsil ning matka lõpus pakutakse osalejatele sooja teed. Lisainfot saab matkakorraldaja Maive Tõemäelt telefonil 5246871.
Matkade kohta saab infot juurde aadressidelt umapido.ee/matk ja facebook.com/umapido. Järgmiste matkade toimumisajad ja –kohad on alljärgnevalt ka ära toodud.
Samal ajal, kui Uma Pido sõbrad seavad end matkates peo poole teele, saavad sedasama lauldes teha ka koorilauljad, sest lahti on läinud ka kooride registreerumine peole. Peole laulma oodatakse mudilas-, laste-, poiste-, nais-, mees- ja segakoore kindlasti Lõuna-Eesti maakondadest, kus side võru keele ja kultuuriga olemas on. 
Aga lisaks neile on oodatud ka kõik need koorid, kes laulud ära õpivad ja võru keelest ja meelest koos lõunaeestlastega rõõmu tunda tahavad. „Ka seekord saavad peo ühendkooride hulka lavale laulma tulla konnakoorid, mis pannakse kokku pere-, sõprus- ja muudest kogukondadest. Ootame ka teie registreerumisi! Tingimusteks on konnakoori liikmete viisipidamisoskus ning nooti tundev juhendaja,“ selgitas koorijuht ja peo muusikatoimkonna liige Silja Otsar. Registreerumise kohta saab lähemalt lugeda aadressilt: http://umapido.ee/images/failid/2017_5_e.pdf.
Uma Pido on võrokeste kingitus 100-aastasele Eesti Vabariigile. Samal ajal tähistatakse ka võrokeste Uma Pido väikest juubelit. Pidu teeb seekord kummarduse Võrumaa vanavanematele ja peo laulud valis seekord välja rahvas avalikul internetihääletusel – koos oma lemmiklaule hõisates tähistame nii Eesti Vabariigi suurt kui Uma Pido väikest juubelit.
LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised