Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peamiselt naiste kosmeetilistes protseduurides kasutatav kortsudevastane vahend Botox aitab koroonat ära hoida, selgub värskest Prantsuse uuringust.

Teadlased tõid välja, et 200 Botoxit saanud patsiendi hulgast haigestusid koroonaga ainult 2 inimest. Kogu Prantsuse elanikkonnast on haigestunud koroonaga 4,4 protsenti, vahendab Daily Mail.

Botox on närvimürk, mis aitab vähendada kortsusid, kuna lõdvestab lihaseid. Seda kasutatakse ka ravis, et vähendada migreenihoogusid ning lihaskrampe.

Uuringus osales 193 inimest, kellest kaks kolmandikku (146) olid naised. Nad olid keskmiselt 50ndates eluaastates. Nad olid kõik saanud Botoxit, edastas Prantsuse Montpellieri ülikool.

Kõiki Botoxit saanud patsiente jälgiti 3 kuu vältel ning vaadati, kas nad haigestuvad koroonasse. Ükski katseisikutest aga koroonasse ei jäänud, aga kahe isiku puhul oli kahtlus nakatumises. Ühel neist oli test negatiivne, teist ei testitud.

Ükski Botoxit saanud patsient koroonaga haiglasse ei sattunud, selgub uuringust, mis avaldati teadusajakirjas Journal of Stomatology, Oral and Maxillofacial Surgery.

Viimased uudised