Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

noorte laulu- ja tantsupidu

XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään” korraldajad kutsuvad üles süütama pühapäeva õhtul kell 19 tuli suvise peo auks.

Noorte laulu- ja tantsupeo tuli süüdatakse 16. aprillil Kurgjal ning koos sellega kutsutakse inimesi üles läitma noortepeo auks oma kodukohas lõke, tõrvik või küünal.

„Kunagi varem ei ole noorte laulu- ja tantsupeo tuld nii suurelt süüdatud,” ütles noortepeo „Mina jään” juht Heli Jürgenson. „Sündmuse teeb veelgi erilisemaks see, et tule süütamisega, mida loodetavasti paljud eestimaalased ka oma kodupaigas teevad, saab alguse ka ajalooline Eesti Vabariik 100 programm.”

16. aprillil möödub sada aastat, mil Eestimaa ja Liivimaa eestlaste alad kokku liideti. „Me loodame väga, et 16. aprillil koos Eesti Vabariik 100 programmi algusega süüdatud tulesid kanname me kõik oma südameis kuni juuni lõpus, juuli alguses toimuva noortepeoni,” ütles peadirigent Heli Jürgenson.

Oma tulesüütamise paluvad korraldajad jäädvustada ka foto või videona sotsiaalmeediasse ja lisada teemaviide #minajään.

XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään” toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist – 2. juulini.

LÕUNAEESTLANE

VIDEO: LAULU- JA TANTSUPIDU

Viimased uudised