Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kalanduse teabekeskus kingib jõuludeks lasteaedade viimaste rühmade lastele üle 12 000 kala-aabitsa.

Täna Pärnumaal Lindi kalurikülas esitletav Eesti esimene lastele suunatud kala-aabits on lihtne sissejuhatus kalandusvaldkonda.

„Eesti laste teadmised kalandusest on napid ja see väljendub kõige enam väheses valmisolekus süüa kala,“ ütles Tartu Ülikooli kalanduse teabekeskuse juhataja Toomas Armulik. „Lastele kingitavad 12 000 kala-aabitsat ongi lihtsaks teejuhiks kala ja kalanduse juurde.“

40-leheküljelise „Meie pere kala-aabitsa“ andis välja Tartu Ülikooli kalanduse teabekeskus, tekstid kirjutas Kätlin Vainola ja kirjastas Menu Kirjastus.

Aabitsat esitletakse 12. detsembril Pärnumaal asuvas Lindi kaluriküla lasteaias ja 13. detsembril Tallinnas Sipsiku lasteaias.

Aabitsa elektroonilise versiooni saab alla laadida siit.

Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskus on Pärnus tegutsev kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskus, mille tegevus toimub Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 rakenduskava raames. Teabekeskuse eesmärk on varustada kalandussektorit kaasaegse oskusteabe, koolituse ja nõuandega ning suurendada tarbijateadlikkust.

Viimased uudised