Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaa agressiooni tõttu teist aastat järjest Eestis peetav Ukraina suurim klassikalise muusika festival Odessa Classics ulatub taas Tartu kuulajateni, kuna 4. juunil toimub Heino Elleri muusikakoolis festivali kuues kontsert.

Tartu kontserdil esinevad selle möödunud aasta osalised, festivali kunstiline juht, Ukraina pianist Alexey Botvinov ja noor eesti viiulivirtuoos Hans Christian Aavik, kellele tänavu lisanduvad pianist Karolina Aavik ja noorema põlvkonna tunnustatud tšellomängija Marcel Johannes Kits.

Odessa Classics Tallinn korraldavad Kultuuripartnerluse SA ja ERSO. Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul on koos ERSO-ga otsustatud, et Odessa Classics naaseb oma kodulinna Odessasse esimesel võimalusel, loodetavasti juba 2024 aasta suvel, kuid vajadusel jätkatakse selle korraldamist Eestis nii kaua kui vaja. „Tegemist on sooviga hoida festivali traditsiooni elus ja teha seda mitte lihtsalt linnukese pärast või vormiliselt, vaid rikastada eesti festivalide kaarti. Teist aastat järjest on Odessa Classics Tallinn peakülaline maailmakuulus viiulimängija Daniel Hope, kes esineb festivalil suisa kahel päeval järjest, selle pidulikul avamisel 25. mail Estonia kontserdisaalis ja päev hiljem oma AIR ansambliga samas,” sõnas Kubits.

Tema sõnul jõuab festival Tartusse eeskätt möödunud aastase publiku sooja vastuvõtu tõttu. „Majanduslikus mõttes on see suhteliselt ebamõistlik tegevus, aga Heino Elleri muusikakooli inimesed ja publik võtsid meid möödunud aastal nii soojalt vastu, et ei olnud südant tänavusest Tartu kontserdist loobuda. Seda enam on rõõm, et just Tartus esinevad meie noored klassikamaailma kirkad tähed Karolina ja Hans Christian Aavik ning Marcel Johannes Kits, erikülalisena festivali asutaja Alexey Botvinov,” sõnas Kubits.

Kokku on tänavuse Odessa Classics Tallinn programmis kaheksa kontserti, millest eelkontsert toimus märtsikuus juba Tallinnas mustpeade majas. Festivali raames astuvad üles solistid LAV-st, Poolast, Saksamaalt, Leedust, Ukrainast ja  Šveitsist. Odessa Classics Tallinn leiab aset lisaks Tartule veel Estonia kontserdisaalis, Viimsi Artiumis, Arvo Pärdi Keskuses ja Fotografiskas. Kogu programm on nähtav kodulehel www.odessatallinn.com

Tartu kontserdi piletid on müügil Piletilevis  https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/erso-odessa-classics-tallinn-botvinov-aavik-kits-aavik-383964/

Viimased uudised