Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Arnold Tuisk

Lõunaeestlase veergudel hakkab sõna võtma proua Tilda Tuisk ehk rahvapäraselt Tuisu-Tilda. Lõunaeestlane avaldab infot, mis Tuisu-Tilda on linna pealt kuulnud ja pajatusi oma tütretütrele. Tuisu-Tilda on hästi jutukas, mistõttu Lõunaeestlane avaldab tema jutust väljavõtteid. Hoiatus! Tegemist on Tuisu-Tilda infoga, mis on ametlikult kontrollimata.

„Asja oma iks väega ullust lännü!” kommenteeris Tuisu-Tilda praegust olukorda Eestis üldse. „Mul siist valutas ja tast, reuma om konten, varõmb pandsin õdakul viinakombresit pääle, aga täämbä jõvvai toda inämb osta. Varõmb sai viil eeterit apteegi mant, aga tuu om äräki keeletü,” kurtis Tuisu-Tilda. „Kas pias kah Lätti sõitma. Kas om mõni buss, mis sinnä kääse? Valitsus pias bussi käüma pandma, et kõik inemese saassi Lätti minna. Keik kääva sääl, kel om auto, aga vanemba inemese ja pensionääri, neile olõi säändset võimalust loodu. Sääl Lätin om muudki hääd-parembat hää hinnaga, aga kus ma sinna saa?”

Tuisu-Tilda pajatas veel järgmist:

Liina pääl kõnõldas parhilla keiksugu hirmsit asju, säändsit, mida ei julgu mõtõldagi. Naabri-Marta kõnõli, et tal poig kääse ega nätäl Lätin õlut ja viina ostman. Kaste kaupa toodas toda kraami. Ja sis ostõtas viil toda bensinit ja ehitusmaterjaali. Kohalikun puutin oma asja pallo kallimba. 

Ma mõtli viil, et kui Lätti nii pallond sõidetas, et võissi keski bussi käümä panda. Lätti olõsi noit minejit hulga. Pensionääri tahtva kah odavambat kraami saada.

Ärku sa latseke kõkke toda kirrä panku. Tuu om üts vana naase loba. Heh-heh.

Viimased uudised