Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaidar Kängsepp

Täna, 30. juunil alustas traditsiooniline rahvatantsujuhtide suvekool, kuid seoses ettevaatusabinõudega toimub kursus zoom.ee-s ehk siis pilves.

30. juunist kuni 2. juulini toimuvale rahvatantsujuhtide suvekursusele on registreerunud rekordiliselt enam kui 120 rahvatantsujuhti, sest virtuaalkeskkond võimaldab liituda ka neil, kel muidu polnud võimalik osaleda.

„Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm. Esimesed suvekursused korraldati juba viiekümnendatel aastatel. Esmakordselt kursuse ajaloos toimub suvekursus veebi vahendusel,“ selgitas Eesti Rahvakultuuri Keskuse koolitusspetsialist Eeva Kumberg.

Suvekursuse pilve-päevad on sisustatud temaatiliselt – tutvutakse Digikultuuri aasta teemadega, valmistutakse uuteks rahvatantsupidudeks ja uueks hooajaks antakse juurde uusi tarkusi.

Veebiseminaridel uuritakse, millised on e-vahendite võimalused rühmajuhi töö hõlbustamiseks; kuulatakse, mis on rahvatantsuvaldkonna päevateemad ja mida tähele panna 2021. aastal toimuvate III Eesti Naiste Tantsupeo ja Meeste Tantsupeo 4, puhul. „Õpitakse, kuidas teha vastastikku innustavat koostööd lastevanematega ning kuidas hoida ennast ja oma tantsurühma liikmeid vigastustest eemal,” täpsustas Kumberg. Lisades, et virtuaalkeskkonnas seekord ühist tantsu ei proovita, kuid füsioterapeudi praktikumi on iga kursuslane aktiivselt kaasa tegema kutsutud.

Suvekursust korraldab Eesti Rahvakultuuri Keskus koostöös ERRS – Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Kaasatud on Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Lisainfo: Eeva Kumberg, Eesti Rahvakultuuri Keskuse koolitusspetsialist, tel  5332 1359 eeva.kumberg@rahvakultuur.ee

Kommentaarid

Viimased uudised