Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arvo Ilisson. Kaader videost.

Tõrva mees Arvo Ilisson on juba 20 aastat piketeerinud, algul Tallinnas Toompeal ja Kadriorus, nüüd Tartu kohtumaja ees.

Tallinnast aeti mees minema, Tartusse käib ta Türvast. Mehe väitel pole keegi teda 20 aastat jutule võtnud, vahendab Õhtuleht.

Peaaegu 20 aastat tagasi, 1998. aasta novembris juhtus tollal elektrikuna töötanud Ilissonil Viljandimaal raske tööõnnetus. Ta sai õhuliini montaaži käigus elektrilöögi ja kukkus liinilt alla.

Sama aasta detsembris leidis Eesti Energia lõuna elektrivõrkude töökaitse nõukogu, et tööandja oli selles õnnetuses süüdi 40 protsendi ja kannatada saanud elektrik Ilisson 60 protsendi ulatuses.

2001. aastal esitas Ilisson Valga maakohtusse hagi, milles palus Eesti Energialt välja mõista töövigastusega tekitatud kahju vastavalt tööandja süüastmele. Kohtuvaidlus lõppes riigikohtus, mis lõppkokkuvõttes leidis, et Ilisson on talle seadusega ette nähtud hüvitise juba kätte saanud ja midagi rohkem tal nõuda pole.

Ilisson ei jäänud kohtu ega ka tema tervislikku seisundit hinnanud arstide otsustega rahule ja alustas sellest ajast proteste Toompeal ja Kadriorus.

Siin räägib Ilisson endast:

Kommentaarid

Viimased uudised