Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuueaastase pausi järel toimub 20. juulil Tõrvas vabaõhuvaatemäng Tõrva Loits. Eesti suurim tule, vee ja muusika sümbioos kannab sel aastal pealkirja Ouroboros, mis on iidne ja müstiline olemuse lõpmatust tähistav sümbol – enda saba õgiv madu.

Tõrva Loits pole veel kunagi olnud nii võimas – ligi 10 hektaril laiuval festivalialal ja kolmel erineval esinemiskohal tuuakse 7 tundi kestva programmiga publikuni parimad Eesti artistid, maailma suurimad trummid, vee-, tule- ja valgusefektid, ennenägematu lasershow, unikaalsed valgusinstallatsioonid ja Jaan Roose trikitamas slackline’l. Loitsu tegevus toimub Tõrva keskväljakul, Veskijärve ja ümbritseva pargi looduskaunil alal.

Eri lavadel astuvad üles Puuluup, Lenna koos Tanel Padariga, Grete Paia, Meisterjaan, SÄM, Duo Ruut, Silver Ulvik, akordionistide ansambel Leedust ja solistid Ukrainast.

Tõrva Loitsul süüdatakse ka kõrgeim Eesti lõke, mille palkstruktuur on kümne meetri kõrgune ja tuli võib tasase tuuleilmaga küündida 20 meetri kõrgusele. 

Vaata, kuidas süüdati lõke eelmise aasta Tõrva Tule-Päevadel:   

https://www.youtube.com/watch?v=kXgoIuVZVwQ

Iidse saba õgiva mao kujund Ouroboros pole tänavuse Tõrva Loitsu juhuslik teemavalik. Tõrva Loitsu loovjuhi Reigo Ahvena sõnul on tegemist ühe vanima mütoloogilise sümboliga, mis tähistab eluringi, taassündi ja kõige pidevas muutumises olemist. „Seepärast sobib see suurepäraselt tähistama Tõrva Loitsu taassündi Tartu 2024 raames ning seda, et eestlaste vägev vaim ei murdu ühegi väljakutsega ega raskuste kiuste,” selgitas Ahven. „Ouroboros on hoidnud koos mitte ainult maailmu tervikuna, vaid ka iga indiviidi maailmapilti. Tänavu hoiab see koos meie Tõrva Loitsu riitust, mis on loodud, et ühel päeval ühendada minevik tulevikuga läbi muusika, tule, tantsu ja väge täis sõnade.”

Tõrvas on juba aastaid suviti pilke püüdnud hiiglaslikud liivaskulptuurid. Tänavune liivakuju on pühendatud Tõrva Loitsule ning kannab edasi Ouroborose temaatikat. Kuju autor on tuntud Läti skulptor Agnese Rudzite-Kirillova, kellele oli abiks Sanita Ravina ja Indrek Leht.

Tõrva Loits toimus aastatel 2008 kuni 2017, kasvades Lõuna-Eesti suurimaks ja vaatemängulisemaks suveürituseks. Sellest omakorda arenes välja mitmepäevane festival Tõrva Tule-Päevad, mis kätkeb eneses erinäolisi kultuuri-, spordi- ja vaba aja üritusi. Tõrva Tule-Päevad toimuvad 17.-21. juuli.

Tõrva Loits kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Tõrva Loitsu pileteid on müügis Piletilevis. Vaata lisa Facebookist „Tõrva Loits” ja tõrvaloits.ee

Viimased uudised