Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Eilne esmaspäevane, 1. juuli äikesetorm tõi Lõuna-Eestis päästjatele palju tööd.

Põlvamaa
Kella 13.35 ajal süttis Kanepi vallas Palutaja külas elumajast 15 meetri kaugusel väikeveoki Mercedes-Benz furgoon. Omanikul õnnestus auto käivitada, majast eemale sõita ja põlengut vooliku ning autokustutiga kustutama asuda. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult, furgoon hävis. Kohapeal kogutud info järgi võis furgoon süttida selle läheduses metallilõikuriga tehtud töödel lennanud sädemetest.

Tartumaa
Eile käisid päästjad Tartumaal 6 väljakutsel eemaldamas teedelt äiksetormis murdunud puid.

Kell 15.54 teatati, et Elva vallas Tilga külas lõi välk majja ja põleb sein. Perenaisel õnnestus tule levik pulberkustutiga piirata. Päästjad avasid akna ümbruses seina, et tuleohutuses lõplikult veenduda. Ilmselt oli löönud välk maja läheduses elektriliini ja -kilpi ning sealt juhtmete kaudu majja, kus süütas seinapistiku ja sellest omakorda ruutmeetri jagu seina. Päästjad soovitavad äikse ajal elektriseadmed vooluvõrgust välja võtta, et neid pikselöögi puhul säästa. Veelgi turvalisem on vool elektrikilbist kogu hoonest välja lülitada.

Valgamaa
Eile alates kella 15.19 käisid päästjad Valgamaal 11 väljakutsel, mis olid seotud tormituules murdunud puude või purunenud elektriliinidega. 6 väljakutset nendest oli Sihva külla. Puud eemaldati teedelt, elektriliinide parandamiseks kutsuti kohale elektrikud.

Kell 15.35 teatati, et Otepää vallas Pühajärve külas viis keeristorm majalt osa katusest. Kohapeal selgus, et lisaks olid talu mitmed teisedki hooned purustusi saanud ja ümber nende palju murdunud puid. Päästjate saabumise ajal tulid majast omal jõul välja kaks naist, kes tõsisemalt viga ei olnud saanud. Päästjad veendusid tormi järgses ohutuses.

Kell 16.18 teatati, et Otepää vallas Sihva külas viis tormituul kolmekordselt kolme trepikojaga kortermajalt katuse, mis maandus maja taga murul. Õnneks elanikud viga ei saanud, kuid maja välisseina tekkisid kohati mõrad ning see nihkus koos katla korstnaga osaliselt ligi 15 sentimeetri jagu paigast. Päästjad piirasid ohtlikumad alad lindiga. Koristustöid hakati korraldama elanike ja kogukonna vabatahtlike eestvõttel.

Võrumaa
Eile alates kella 14.16 kuni kella 18.03ni käisid päästjad 31 tormituulte kahjudega seotud väljakutsel. Enamasti olid need seotud teedele kukkunud murdunud puudega. Kohati oli teedel murdunud puid palju, mille tõttu puhastustööd võtsid tavalisest kauem aega. Võru vallas Kirikumäe järve ranna piirkonna eemaldati teedelt ja rannast  kokku 16 murdunud puud, mille tõttu olid autodega lõksu jäänud inimesed, kes rannast minema ei pääsenud. Suure töö tegid erinevatel sündmustel ära Rõuge, Meremäe ja Orava vabatahtlikud päästjad.

Viimased uudised