Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

töötud

Töötus on Eestis jätkuvalt kõrgeim Tallinnast kaugemal: Kagu- ja Kirde-Eestis ning väikseim Tallinnas ja Hrjumaal.

Töötukassa andmetel oli töötus ehk registreeritud tööpuudus detsembrikuus Tallinnas ja Harjumaal kõigest 3,5 protsenti, samas Ida-Virumaal 9,5 protsenti, Põlvamaal 9,3 protsenti, Valgamaal 9,1 protsenti ja Võrumaal 8,3 protsenti.

Töötuse protsent on Kirde- ja Kagu-Eestis pea kolm korda kõrgem kui Tallinnas ja Harjumaal. Mida kaugemal Tallinnast, seda suurem töötus: see näitab, et majanduse elavnemine pole Tallinnast kaugemale jõudnud.

Järgnevast tabelist saad vaadata töötute arvu Eestis maakonniti:

Tööjõud ja registreeritud töötute arv Eestis maakonniti detsembris 2017

MAAKOND TÖÖJÕUD VANUSES 16-PENSIONIIGA31. dets 2017 
Kokku641500310614,8%
REGISTR. TÖÖTUTE ARV …OSAKAAL TÖÖJÕUST
Harjumaa302500106433,5%
...Tallinn22360079093,5%
Hiiumaa41001914,6%
Ida-Virumaa6410061019,5%
Jõgevamaa140006314,5%
Järvamaa147008856,0%
Läänemaa121006175,1%
Lääne-Virumaa2690012354,6%
Põlvamaa1120010389,3%
Pärnumaa4140020755,0%
Raplamaa163007144,4%
Saaremaa160006824,2%
Tartumaa7090030564,3%
Valgamaa1240011289,1%
Viljandimaa209009124,4%
Võrumaa1390011538,3%
Allikas: Töötukassa

Viimased uudised