Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Wermo juht Tiit Kolk ja Haigekassa juht Meelis Paavel. Haigekassa pilt

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Võru Aktsiaselts Wermo juhatuse liige Tiit Kolk allkirjastasid Võrus koostööleppe. AS Wermo on 1947. aastal asutatud mööblitootmisettevõte. 80 protsenti ettevõtte toodangust eksporditakse peamiselt Soome, Rootsi ja Saksamaale.

Töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Ene Kerge sõnul on AS Wermo  piirkonnas tunnustatud tööandja, kes jagab töötukassaga oma kogemusi ja ettepanekuid tööturgu puudutavatel teemadel ning on töötukassale oluline partner.

„Wermoga on töötukassal pikaajaline koostöö, hea näide on piirkondliku töökoha loomise toetuse kasutusele võtmine, millega Wermo toetab piirkonna arengut. Oleme vahendanud ka ettevõtte tööpakkumisi ja abistanud töötajate leidmisel. Wermo osaleb aktiivselt töötukassa messidel ja infopäevadel ning pakub töötamise võimalusi ka vähenenud töövõimega inimestele,“ märkis Kerge

Aktsiaselts Wermo juhatuse liige Tiit Kolk ütles: „Oleme saanud töötukassa Võrumaa osakonnast abi pea kõigis küsimustes, millega oleme nende poole pöördunud, alates abivahenditest vähenenud töövõimega töötajatele lõpetades koolituste ja värbamistega.

Viimase kahe aasta jooksul oleme töötukassa abil leidnud operaatoreid, lihttöölisi, projektijuhte, kokku paarkümmend inimest. Viimane suurem värbamine oli sel kevadel, kui võtsime tööle piirkondliku töökoha loomise toetusega viis töötajat.“

Tegemist on töötukassa 55. koostööleppega. Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ja eesmärk on jõuda koostöölepeteni igas maakonnas töötukassa jaoks oluliste ettevõtetega.

Viimased uudised