Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavolikogu valimistel osalenud ja nüüd Võru abilinnapeaks pürgiv Toomas Sarapuu võttis kõigest kolm aastat tagasi Austraalias elades sealse kodakondsuse ja ütles, et on uhkelt Austraalia kodanik.

Sarapuu ütles 2014. aasta jaanuaris Austraalia väljaandele ABC antud intervjuus, et jättis Eestis maha oma tüdruksõbra ja soovitas tal mitte end ära oodata. Sarapuu lisas, et see oli õige otsus, sest kuus aastat oleks olnud liiga pikk aeg oodata.

Sarapuu ütles, et lahkus Eestist, kuna ei näinud perspektiivi elada nõukogude korra all olnud riigis. Austraalias töötas ta algul pärlilaeval ja kui tema tööviisa hakkas täis saama, läks ta oma ülemuse juurde ja ütles, et tahab püsivalt Austraaliasse elama ja töötama jääda. See oli eelduseks, et Sarapuust saaks tulevikus Austraalia kodanik.

Toomas ütles, et ta armastab Austraaliat ning ta on uhkusega Austraalia kodanik.  Ta ütles, et on end Austraaliaga sidunud ning selle tõttu peab oma kohuseks olla selle riigi alam. „Ma olen uhke Aussie,” ütles Sarapuu, „see on suurte võimalustega ja ilus maa. Ma armastan seda.”

Toomas ütles, et tema Eestis elavad vanemad toetavad tema otsust. Toomas lisas, et vanemad soovivad talle head ja tema jaoks on kõige parem asi elus Austraalia. Ta ütles, et ei suuda Austraalia Päeval (26. jaanuar- toim.) toimuval kodakondsuse tseremoonial pisaraid tagasi hoida. Ta lisas, et tema arvates on nutmine normaalne ja mehed peaks rohkem nutma.

Sarapuu lisas, et tema teekond Austraalia kodakondsuse saamiseks on olnud pikk, see on nõudnud palju aega, aga ta on sellega rahul ja tunneb end kergendatult. Sarapuu ütles, et soovib edasiste aastate jooksul Austraaliale palju anda ja olla kasulik sellele riigile omaenda isikuga ja on selle üle uhke. Toomas lisas, et Austraalia Päev on ühtlasi tema sünnipäev – ta võtab päeva vabaks ja naudib ilutulestikku.

Taustaks: Eestis kehtiva seaduse järgi on Eesti kodanikel keelatud võtta teise riigi kodakondsust.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised