Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Haiglasse satuvad praegu peamiselt vanemaealised vaktsineerimata inimesed, ütles terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Lõuna-Eestis haiglate koormus suur, Põhja-Eestis võetakse voodikohti lisaks kasutusele, et vajadusel pakkuda tuge Lõuna-Eestile. Haiglaravi vajadus on tõenäoliselt kõige suurem oktoobri lõpus, tõenäoline on siis plaanilise ravi piiramine.

Lastele on iseloomulikud kerged sümptomid. Koolides on haigestumine kasvanud kolm korda. Koolitervishoiu koormus on kasvanud. Haigeid lapsi ei tohiks viia vanavanemate juurde hoidu.

Praegu pole siiski vaja nakatumiste arvu täiendavate meetmetega pidurdada, kuna haiglaravi vajadus ei kasva nii kiiresti kui varem.

Vanemaealistel ja riskirühma inimestel on soovitav end vaktsineerida, samuti on neil soovitav kanda maski. Vaktsineeritud riskirühma inimesed peaks end samuti kaitsma. Helistada tuleb 1247, leitakse lahendused ja võimalused.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et Eestis on vaktsineeritud 746 000 inimest. Vaktsineeritud on 66,3 protsenti täisealistest. Eesmärk oli sügiseseks pööripäevaks 70 protsenti.

Viimased uudised