Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Internetis levib kulutulena pilt 17-aastasest vene nieust Olga Misikust, kes luges põhiseadust Vene eriüksuslaste ees, enne kui ta kinni võeti.

Olga Misik istus maas ja luges põhiseadust meeleavaldusel, millel nõuti vabasid valimisi. Fotograaf Aleksei Abanin tegi Olgast pildi, kui ta istus maas, luges põhiseadust ja peatas sellega hetkeks eriüksuslaste tegevuse.

Märgiline oli see, et Olga on noor neiu ja ta oli seljas kuulivest. Olga oli üks enam kui 1000 inimesest, kes meeleavaldusel kinni võeti. Meeleavaldus tuli sellest, et mitmed Putini-vastased kandidaadid kõrvaldati septembrikuus toimuvatelt Moskva linnaduuma valimistelt, vahendab Daily Mail.

Olga ütles, et meeleavalduse ajendiks oli inimeste põhiseaduslike õiguste kaitse demokraatlikus riigis.

Vene uurijate väitel on kindlaks tehtud viis inimest, kes õhutasid massirahutusi. Massirahutuste korraldamise eest võib Venemaal mõista 15 aastat vangistust.

Moskva linnaduuma valimistelt kõrvaldati mitmed kandidaadid pärast seda, kui Putini toetus on Venemaal kukkunud rekordmadalale. Vene võimude info kohaselt on tuvastatud 10 inimest, kes aitasid kaasa laupäeval, 27. juulil toimunud meeleavalduse korraldamisele. Laupäeval arreteeriti ligi 1400 meeleavaldajat, nende seas pea kõik opositsiooni liidrid. Opositsiooni väitel polnud tegemist mitte rahutuste, vaid rahumeelse jalutuskäiguga Moskva linnas.

Viimased uudised