Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

teeme ära

Rekordilisel Teeme Ära talgupäeval toimus üle Eesti kokku 2130 talgut, millest õhtustel andmetel võttis osa vähemalt 50 358 inimest ehk 3,8 protsenti eestimaalastest.

„Talgupäevast on kujunenud kümnete tuhandete inimeste jaoks igakevadine oodatud suursündmus, mis liidab kogukondi ja toob näod naerule,” ütles talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüür.

Tema sõnul võttis Tartusse talgupäeva staapi kogunenud positiivne tagasiside lihtsalt sõnatuks. „Tänutunne, mida inimesed üle Eesti väljendavad ühiselt tehtud talgutegudest ja koos veedetud hetkedest, on liigutavalt siiras ja sügav. Just selliste hoolivate eestimaalastega koos on hea minna vastu meie riigi 100. sünnipäevale!”

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem heakorra- ja külatalguid, looduskaitse talguid ning kogukonna turvalisusega seotud talguid, samuti EV100 temaatilisi lipumastide püstitamise talguid, laulu- ja tantsuplatside korrastamise talguid, korteriühistute talguid ning noortega seotud talguid. Mõnel pool koristati ka prügi ning peeti pärast talgutööd veel ka mõttetalguid.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised