Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsed saavad koroona läbipõdemisest tõenäoliselt parema immuunsuse kui vaktsineerimisega, ütles East Anglia ülikooli mikrobioloogia professor David Livermore.

Professor Livermore ütles, et pole mingit mõtet vaktsineerida lapsi, kui neil on imeväike oht põdeda koroonahaigust raskelt, vahendab Daily Mail.

Professor Livermore märkis, et lapsed saavad koroona läbipõdemisest tõenäoliselt parema kaitse, seda samamoodi, nagu nad saavad kaitse teiste sarnaste hooajaliste haiguste vastu.

Koroonavaktsiinid õpetavad küll organismi viirusega võitlema, aga uuringud näitvad, et vaktsiiniga saadud immuunsus kaob umber 6 kuu jooksul. Haiguse läbi põdenud inimesed saavad aga kaitse vähemalt aastaks.

Ühes Iisraeli uuringus tehti kindlaks, et vaktsineeritud inimestel on 13 korda suurem tõenäosus uuesti haigestuda võrreldes nendega, kes on haiguse läbi põdenud.

Terviseametnikud soovivad Ühendkuningriigis vaktsineerida ühe doosiga ära 12-15-aastased lapsed. Samuti soovitatakse vaktsineerida üle 50-aastased 6 kuud pärast teist vaktsiinidoosi.

Teadlaste hulgas pole praegu üksmeelt 12-15-aastaste laste osas. Mõned teadlased kalduvad toetama laste vaktsineerimist, et ära hoida talvist haiguselainet. Teised jälle väidavad, et laste vaktsineerimine pole eetiline, kui arvestada, et paljudes riikides ootavad ohustatud vanusegruppide inimesed oma esimest doosi.

Professor Livermore ütles, et lapsi vaktsineeritakse mitte selleks, et neid kaitsta, vaid selleks, et saaks koole lahti hoida. See on professori arvates aga täiesti vale põhjendus, sest koole poleks tulnud üldse sulgeda. Näiteks Rootsis olid koolid lahti esimese laine ajal, kuigi vaktsiini siis veel polnud. Kõik lapsed käisid Rootsis koolis ka läinud talvel, välja arvatud keskkooli lõpuklasside õpilased vanuses 16-19 eluaastat, kes olid kaugõppel detsembrist aprillini.

Iisraelis läbi viidud uuringud näitavad, et vaktsiini mõju kaob 6 kuu jooksul pärast teist doosi. Statistika näitab samuti, et Iisraelis hakkas haigestumine kasvama augustis, 6 kuud pärast seda, kui eakad inimesed said oma teise vaktsiinidoosi. Haigestumine hakkas uuesti vähenema paar nädalat pärast kolmandate dooside andmist – see on ligikaudne aeg, mille jooksul hakkab vaktsiin mõjuma.

Immuunsuse kadumine on põhjus, miks Suurbritannias hakati inimesi vaktsineerima kolmanda doosiga. Samas näitas USA-s läbi viidud uuring, et inimesed, kes haigestusid eelmisel aastal, polnud aasta jooksul uuesti haigestunud. Ligi 9000 koroonahaigust põdenud patsiendi hulgas oli vaid 63 (0,7 protsenti), kes aasta pärast uuesti haigestusid. Professor Livermore ütles, et see pole enam mingi saladus, et vaktsiini mõju kaob 4-6 kuu jooksul, isegi valitsused tunnistavad seda. Samas on väga vähe neid, kes on uuesti haigestunud pärast koroona läbi põdemist esimese laine ajal enam kui aasta tagasi.

Viimased uudised