Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Londoni University College’i teadlaste arvates põhjustavad koroona leviku teise laine loomad, kes on nakkuse saanud inimeste käest ja kellest saavad viiruse hoidlad.

Teadlaste väitel on vaja nakkuse leviku piiramiseks põhjalikumalt uurida koroona levikut loomade hulgas. Teadlased leiavad, et kui viirus hakkab loomade hulgas levima, siis võib see kaasa tuua koroona teise laine, vahendab Daily Mail.

Teadusajakirjas Lancet Microbe avaldatud artikli üks autoritest professor Joanne Santini märkis, et mõned loomad võivad koroonaviirusega nakatuda ja seda ka inimestele edasi anda. Praegu pole aga veel teada, kui suur on sellise võimaluse oht, kuna seda teemat on vähe uuritud.

Praegu teadaolevalt on koroonaviirus pärit Hiinas elavatelt nahkhiirtelt, see kandus edasi ühele teisele loomaliigile ja sealtkaudu inimesele. Teadlased hoiatavad nüüd, et kui viirus levib kontrollimatult inimeste ja loomade vahel, võib see tuua kaasa koroona teise laine. Loomadest võivad saada omamoodi viiruse hoidlad.

Hollandis on olnud viimasel ajal juhtumeid, kus koroonaga on nakatunud kasvandustes naaritsad. Teadaolevalt said viiruse loomadelt kaks inimest. Pärast seda hukati tuhandeid naaritsaid. Teadlaste väitel võib viiruse levik loomade hulgas põhjustada tulevikus kahju põllumajandusele.

Nakkuse kontrollimatu leviku ärahoidmiseks tuleb kontrollida viiruse levikut kari- ja kodu- ja metsloomadel. Loomadelt tuleb teadlaste väitel võtta koroonaproove.

Viimased uudised