Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Yandex.Taxi

Tartus käivitati Yandex.Taxi online-teenus. Nüüd saavad linnaelanikud tellida takso mobiili rakenduse kaudu. Teenus tuli Tartusse pärast selle käivitamist Tallinnas.

Tartus on teenusel ühtne tariif. Reisi hind kujuneb järgmiselt: sõidualustustasu ja esimene 0,5 km ei ületa 2 eurot. Edasi – kuni 0,65 eurot ühe kilomeetri eest. Reis Tartu Ülikooli peahoone juurest Karlova mäeni maksab umbes 3 eurot 10 senti, Vanemuisest Biomeedikumi – umbkaudselt 3 eurot 50 senti.

Takso tellimiseks piisab, kui avada mobiilirakendus ja täpsustada koht, kuhu tuleb sõita. Teenus määrab ise kasutaja asukoha (kui seadmes on asukohateave sisse lülitatud) ja saadab sinna auto. Yandex.Taxi algoritmid arvestavad vahemaad ja teedel valitsevat olukorda ning leiavad juhi, kes jõuab kasutajani kõige kiiremini. Tellimuste jaotamisel arvestab rakendus juhi reitinguga, mis põhineb kasutajate tagasisidel ja lõpetatud reiside statistikal. Auto lähenemist saab jälgida rakenduses linna kaardil.

„Tartu on Eestis teine linn, kus rakendus Yandex.Taxi käivitati,” ütles Yandex.Taxi rahvusvahelise strateegia juht Aram Sargsjan. „See startis edukalt Tallinnas 1. mai ööl: juba juunikuu alguses kasutas teenust rohkem kui 50 tuhat inimest. Meie tehnoloogiad ja algoritmid teevad taksosõidu mugavaks ja odavaks. Need aitavad suurendada juhtide töötasu ja vähendada reisijate kulusid.“

Niipea, kui kasutaja on sisestanud sihtpunkti, leiab rakendus Yandex.Taxi reisi täpse ning fikseeritud hinna. Reisi lõpus hind ei muutu, isegi kui reisi aeg suurenes teedel valitseva olukorra tõttu või juht kaldus marsruudilt kõrvale. Sõidu eest saab tasuda sularahas või krediitkaardiga rakenduses, summa debiteeritakse automaatselt. Reisi lõpus saab kasutaja anda reisile hinde. Tema tagasiside mõjutab juhi reitingut. Palju madalaid hindeid saanud juht blokeeritakse. Juhid, kellel on kõrge reiting, saavad tellimusi esmajärjekorras.

Rakendusel on 24-tunnine veebipõhine klienditeenindus. Kui reisija ei ole sõiduga rahul, unustas midagi autosse või tal tekkisid küsimused, on tal võimalik abi saamiseks pöörduda rakenduse kaudu klienditeenindusse.

Yandex.Taxi ei tegele otseselt juhtidega, tehes koostööd ainult ametlike taksoteenustega, kellele on väljastatud reisijate veoluba. Yandex.Taxi on esindatud enam kui 600 linnas 12 riigis, sealhulgas Lätis ja Leedus.

Rakendus Yandex.Taxi on tasuta ja kättesaadav eesti, inglise ja paljudes teistes keeltes. Selle saab alla laadida iOS-i ja Android-i jaoks.

Viimased uudised