Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Uku Peterson
Tartu linna päevaks joonistati kesklinna tänavatele kümme luuletsitaati, mis rõhutavad süvenenud jalutamise ehk oma nina ette vaatamise olulisust.
Linna päevaks, 29. juuniks tekkis Unesco kirjanduslinna Tartu tänavatele mitu uut sõnumit. Kesklinna sillutistele joonistati kümme luuletsitaati, mis panevad hetkeks peatuma, püüavad pilku ja mõtet ning loovad kirjandusliku ruumi.
„Tänavatel on alati palju sõnumeid. Tänavasildid teatavad, kus me parasjagu asume, mälestustahvlid majadel annavad aimu, kui kusagil on elanud tuntud inimene, sildade alla on ikka soditud südameid. Tartus saadab linnaruum nüüdsest ka enam luulesõnumeid,” ütles Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas.
Carolina Pihelgase poolt valitud luuletsitaadid on pärit eesti autoritelt, nii klassikutelt kui ka noorema põlvkonna kirjanikelt. Tsitaadid joonistas sillutistele tänavakunstnik Hapnik.
Kõigi kümne tsitaadini juhatavat marsruuti saab alates 29. juunist läbi jalutada ka Tartu Linnaraamatukogu TartuFic äpi vahendusel. Kirjanduslik jalutuskäik kannab seal nime „Tartu tänavaluule“.
Luuleridade tekste värskendatakse, et need oleksid loetavad pikka aega. Järgmised kümme lisanduvad aasta pärast.

Viimased uudised