Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tagurpidimaja

Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses tänavu juunis avatavas tagurpidi majas peeti esmaspäeval sarikapidu.

„Tagurpidimaja on nagu kahekordne eramu, aga kõik on peapeal ehk siis tagurpidi,” sõnas maja arhitekt ja üks osanikest Indrek Taukar. „Kogu arhitektuuri ja sisustuse sedamoodi paikapanek on tõsine väljakutse, sestap ei julge ka lõplikku avamiskuupäeva välja öelda.”

Külastajad saavad valmides majja sisse minna ja kogeda tavapärasest hoopis erinevat keskkonda. Lisaks sellele, et kõik on tagurpidi, on maja ka väikese kalde all, mis annab seal viibimisele lisaefekti.

Hoones on esindatud kõik tavalised eramus olevad ruumid: magamistoad, elutuba, köök, vanaema tuba, lastetoad ja loomulikult saun.

„Maja saab külastajatele avatuks aastaringselt, piltide tegemine ja ümberpööramine on lausa kohustuslik, aga neidudel soovitan kõrgete kontsadega kingad turvalisuse kaalutlustel koju jätta,” ütles maja rajava OÜ Peapeal juhatuse liige Meelis Krämann.

OÜ Peapeal osanikeks on Otepää Seikluspark ja Kuldar Leis ning Meelis Krämann oma firmadega. Lähinädalatel on kavas siseviimistlus ja eriosade ehitus ning haljastustööd, samuti töötajate palkamine.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised