Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peetri kooli ajaloolise koolimaja juures algas sel nädalal üleliigsete hoonete lammutamine, et saaks taastada miljööväärtusliku koolimaja.

Lammutamisele lähevad tootmishoonena kasutusel olnud juurdeehitused, lisaks likvideeritakse tööstusest jäänud jääkreostus ning ohtlikud jäätmed, teatas SA Tartu Peetri Kool juhataja Maris Meus.

Nõnda taastatakse miljööväärtusliku hoone algne välisilme ja astutakse samm lähemale lõplikule eesmärgile – täita maja taas hariduse ja lastega.

1910. aastal Peetri kiriku kooli- ja leerimajana valminud juugendhoones toimus õppetegevus kuni teise maailmasõjani. Pärast sõda kohandati maja ümber Tartu metallitööstuse kombinaadi portselanitsehhi tarbeks ning ehitati juurde hoovipoolne kõrge telliskorstna ja põletusahjuga osa.

Tööstuse väljakolimise järel on hoone seisnud tühjana. 2013. aastal taasavatud ja praegu rendipinnal tegutsev Tartu Luterlik Peetri kool soovib majja kolida oma põhikooli osa ja taastada sellega miljööväärtusliku hoone algse funktsiooni kaasaegses vormis.

Tulevane ehitusprojekt näeb Peetri 33 hoonesse ette paralleelideta põhikooli 210 õpilasele, sh kõigile nõuetele vastavad õpperuumid, saali, oma köögi ja söökla, õpilaskodu. Uus hoonekompleks on olemasolevasse keskkonda sobiv ning moodustab tervikliku ansambli Peetri kirikuga.

Lõunaeestlane

Viimased uudised