Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ketlin Lääts

Teisipäeval, 13. septembril võtavad oma lasteaia hoovis kevadel maha pandud kartulid üles Poku lasteaia lapsed, kolmapäeval on kaubamaja ja Vanemuise vahelises pargis kartulisaaki koristamas Tartu Peetri kooli õpilased.

Tänavu tähistatakse 80 aasta möödumist eestlaste seas armastatud kartulisordi „Jõgeva kollane” aretamisest ja Eesti Taimekasvatuse Instituut korraldas sel puhul kartuli kasvatamise aktsiooni koos enam kui 80 lasteaiaga üle Eesti. Tartus pistsid kevadel mugulad mulda 14 lasteaia lapsed..

Teisipäeval kell 11 on kartulivõtupäev Poku lasteaias, kus lapsed saavad enda maha pandud kartuli saagikuse oma silmadega üle vaadata. Koos Poku lastega võtab kartulit Tartu abilinnapea Mihkel Lees ja kohale oodatakse teiste projektis osalenud lasteaedade õpetajaid.

Kolmapäeval kell 14 võtavad kaubamaja ja Vanemuise vahelises pargis kevadel maha pandud kartuli üles Tartu Peetri kooli õpilased, kes need sealsamas küpsetavad ja ära söövad. Kesklinna haljasalale rajatud peenardele pandi koostöös Tartu 2024 Elurikkuse projektiga maha kartulit ning erinevaid kaunvilju.

Üle-eestilise kartulikasvatamise aktsiooni eesmärgiks oli pakkuda lastele köögivilja kasvatamise kogemust ja rõõmu ning innustada inimesi endale rohkem köögivilju kasvatama ja kodumaist toitu tarbima. „Tartu koolides ja lasteaedades oleme kodumaise ja tervisliku toitumise teemad hoidnud pidevalt fookuses – seda nii toitlustushangete korraldamisel mahetoorainete kasutamist soodustades kui ka erinevates lastele suunatud projektides osaledes,” sõnas abilinnapea Mihkel Lees. Tartul on Eesti Taimekasvatuse Instituudiga ka juba varasemast ajast head koostöökogemused – PRIA koolikava projekti raames on linna koolides korraldatud kartuli ja köögiviljade sordiaretuse õpitubasid.

Kartuliprojekti raames toimetas Eesti Taimekasvatuse Instituut kevadel igasse osalevasse lasteaeda kartulite kasvatamiseks kastid, mulla, väetise ja seemnekartuli. Suve jooksul said lapsed jälgida kartuli kasvamist ja õitsemist, taimi väetada ja hooldada. Pärast kartuli ülesvõtmist jäävad kartuli kasvatamise kastid lasteaedadesse ning on kasutatavad kasvatuskastina ka järgmistel aastatel.

Viimased uudised