Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu linn alustab uuel aastal eurorahade toel Maarja peremajade rajamist. Selleks ehitatakse neli uut maja ja renoveeritakse üks eramu.

„Paljud intellektipuudega noored soovivad pärast kooli lõpetamist elada iseseisvalt, omandada elukutse ja asuda tööle. Tartust saab koht, mis suudab pakkuda sellistele noortele perekeskset elu ja tuge kogu elukaare vältel,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Lisaks juba pakutavatele tugiteenustele aitab uute peremajade ehitamine oluliselt parandada intellektipuudega inimeste ja nende lähedaste elukvaliteeti ning loob puudega inimestele paremad võimalused iseseisvaks toimetulekuks. „Nagu elu on näidanud, saavad paljud neist kogukonnas elades ja pakutavaid tugiteenuseid kasutades oma eluga hästi hakkama,“ sõnas linnapea.

Uued kümnekohalised peremajad tulevad Ujula ja Jaamamõisa tänavale ning lisaks rekonstrueeritakse peremajaks Tammelinna Kure tn 10 ostetud eramu. Praeguseks on valminud kõikide elamute eelprojektid ning käsil on põhiprojektide koostamine.

Tüüpprojekti järgi ehitatavates pereelamutes on netopinda ligikaudu 320 ruutmeetrit, hoone on projekteeritud B energiaklassis ning elamutele elektri tootmiseks on katustele kavas paigaldada päikesepaneelid. Igas peremajas on ühe- ja kahetoalistes tubades kokku 10 kohta, ühine köök-söögituba, puhke- ja tegevustuba ning muud vajalikud ruumid. Kokku saab neis endale elukoha poolsada intellektipuudega inimest.

Peremajade ehitusega on kavas alustada tuleval kevadel ning majad peavad valmima aasta lõpuks.

Projekti „Maarja peremajade loomine Tartusse” rahastatakse Erihoolekandeasutuste reorganiseerimise programmi raames ning projekti kogumaksumus ulatub üle 2 miljoni euro. Tartu linna partneriteks selles projektis on MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus ja SA Tartu Maarja Küla

Eilsel istungil otsustas linnavalitsus anda SA Maarja Küla kasutusse ka Ülikooli tn 1 vabanevad ruumid, kus soovitakse avada erivajadustega inimestele kunsti- ja käsitööstuudio. Kohapeal valmistatud kunsti ja käsitööd on kavas eksponeerida näitustel ning müüa.

Viimased uudised