Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses sellega, et tänavu 21. detsembril täitub 10 aastat Schengeni lepingu jõustumisest Eestis, millega seoses kaotati piirikontroll Eesti ja Läti vahel, ootab Valga inimestelt piiriga seotud lugusid.

Järgneb Valga linnavalitsuse pöördumine:

Rohkem kui 10 aastat tagasi otsustas Valga piiriäärse Walko lasteaia kasvandik ühel kenal kevadpäeval võtta jalast oma püksid ning lennutada need üle aia Lätimaale. Ei jäänud kasvatajal muud üle, kui suunduda passi järgi, et suure ringiga läbi piiripunkti piirivalvurile oma riiki sisenemise põhjuseid selgitada ning põõsaste vahele pükste järgi ronida.

Tänavu 21. detsembril saab täis 10 aastat päevast, mil Schengeni leppe alusel kaotati kontroll Eesti ja Läti piiril ning liikumine Valgast Valkasse muutus sama lihtsaks nagu tavaline tänavaületus. Kaksiklinna elanike jaoks on põnev teada ja meenutada tollaseid tundeid ning mõelda, kuidas on avatud piirid elu mõjutanud. Kui ka Sinule meenub mõni humoorikas või ebatavaline lugu 10 aasta tagusest piiriületusest, siis palume, et jagaksid seda ka teistega. Parimatest piirilugudest valmib huvitav video, mis jääb kõigi piirilinlaste mälestusi hoidma.

Lugusid ootame enne 20. novembrit e-postiaadressile hele.heletaht@valgalv.ee või Valga Linnavalitsus Puiestee tn 8 Valga koos kontaktandmetega. Lugude jagajad saavad kingituseks unikaalsed Schengeni 10. aastapäeva sümboolikaga meened.

Viimased uudised