Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alates tänasest kuni 10. juulini saab esitada e-PRIA portaalis metsa uuendamise toetuse taotluse.

E-Keskkonda saab logida uue e-PRIA kaudu. Samuti saab seal ennast PRIA kliendiks ning e-PRIA kasutajaks registreerida. Taotluse saab esitada vanas e-PRIAs.

Kui keegi on teid volitanud taotlust täitma või esitama, siis hetkel sobib, kui volitus on tehtud vana e-PRIA kasutamiseks. PRIA on meile öelnud, et nad plaanivad teha portaalide ühendamise 27. juunil. Siis muutub ainult see, et volitus peab olema tehtud uue e-PRIA kasutamiseks, vanasse portaali antud volitused enam ei kehti.

Manusest leiate Exceli vormi, millega metsaühistud saavad metsa uuendamise toetuse taotluse andmed e-PRIAsse üles laadida:

  1. Plokis “Nimekirja import” tuleb vajutada nupule ‘Lisa uus fail’, mille tulemusel avaneb uus kuva;
  2. Avanenud kuval tuleb valida kõvakettalt imporditav fail. e-PRIA nõuab failile ka pealkirja lisamist, sest saime kasutada ainult e-PRIA faili laadimise standardkomponenti, mille muutmine oli ebamõistlikult keerukas. Impordi seisukohast pole üldse oluline, mis pealkiri on ja seda pealkirja ei salvestata kuskile;
  3. Peale faili valimist tuleb vajutada nupule „Lae dokument“ ning seejärel nupule „Tagasi“, mis suunab taotluse kuvale;
  4. Taotluse vaates tuleb vajutada nupule „Täida objektide tabel excelist“, kui lisamine õnnestus kuvatakse teade ka selle kohta mitu rida lisati ning täidetakse toetuste tabel vastava arvu kirjetega.

Faile võib üles laadida ka mitu tükki. Kui sama faili laadida mitu korda, tekivad topelt read, mis tuleb kustutada. Pärast andmete üleslaadimist saab ridu kustutada või lisada käsitsi.

Manusest leiate ka nimekirja kontrollidest, mis tehakse süsteemis taotluse täitmise ajal ja enne esitamist.

Täiendavate küsimuste korral võtta ühendust tel 56 831 805, 683 6065 või  siseriiklik(at)eramets.ee.

Tähelepanuks: varem esitatud taotlus on hästi esitatud taotlus.

Viimased uudised