Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vana politseimaja

Suur tänu, Barbi Pilvre. Tänu otsekohesuse eest öelda lõunaeestlastele otse välja, mis neist arvatakse: et oleks parem, kui maal elaksid ainult loomad.

Tegelikult on väga hea, et nüüd on see asi välja öeldud. Muidu käis sotside leeris üks suur keerutamine ja pimesikumäng. Mitmed märgid küll andsid märku sotside salaplaanist maaelu välja suretada, näiteks IT-ministri Urve Palo otsus tõmmata maainimeste internetil stepsel seinast välja. Aga ikka oli neid, kes uskusid, et see ei saa olla ometi tõsi. Ei saa ju olla, et inimesed, kes on käinud maal ringi ja rääkinud, kuidas maaelu tuleb säilitada, käituvad võimule saades risti vastupidiselt. Lihtne inimene lihtsalt ei usu sellist nahaalsust.

Aga nüüd on see välja öeldud. Sotside ametlik seisukoht. Et oleks parem, kui maal elaksid ainult loomad. Kuivõrd sotsid on valitsuses, siis on see paratamatult ka Eesti riigi ametlik seisukoht. See võib meeldida või mitte, aga nüüd on vähemalt suhtumine teada. Mis on kahtlemata hea, sest muidu võib tekkida olukord, kus inimestel on teatud lootused ja ootused, mille purunemine võib olla valus. Mõni võib jäädagi uskuma, et maale tahetakse päriselt Tallinnast ameteid ja töökohti tuua. Nüüd on vähemalt teada, et see on nali.

See on väga hea, et nüüd on pilt selge ja mingeid illusioone ei tohiks enam kellelgi olla. Selgemaks saab ka haldusreformi tegelik taust ja mõte – teha ruumi loomadele. See on siis metsloomadele – või keda muud loomade all silmas peetakse?!

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised