Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Tartu 2024

Täna kell 10.30 stardib Tartu raekojast Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lepingu allkirjastamise tuur.

See tähendab, et 19 Lõuna-Eesti omavalitsusjuhti allkirjastavad koostöölepingu, mille alusel valmistatakse ette ja viiakse ellu Euroopa suursündmus. Selline ühislepingu formaat on Eestis ainulaadne ja on suurim valdkondadeülene koostöö Lõuna-Eestis. Leping sõnastab Euroopa kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise aluspõhimõtted.

Neli päeva kestvast ringreisist võtavad osa Tartu 2024 juht Priit Mikk, SA Tartu 2024 nõukogu esimees ja Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu 2024 regionaalne koordinaator Annela Laaneots ja teised tiimiliikmed. Külastatakse kõiki lepinguga ühinenud 19 Lõuna-Eesti omavalitsust Tartu maakonnas, Põlva maakonnas, Võru maakonnas, Valga maakonnas ja ka Viljandi linna. Igas neis allkirjastatakse  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koostööleping.

„Euroopa kultuuripealinn on Tartu ja Lõuna-Eesti suurim valdkondadeülene koostöö. Olen uhke, et oleme kokku leppinud tees, mis meid rahvusvahelise suursündmuseni viib,” kommenteerib Tartu linnapea ja SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas. Ta lisab: „Koostööleping annab meile tugeva aluse, et korraldada ühiselt Eesti 2024. aasta tippsündmus, mille edukast ja silmapaistvast teostumisest võidab nii meie regioon kui terve riik.”

SA Tartu 2024 juhatuse liige ja tiimijuht Priit Mikk rõhutab regionaalset koostööd: „SA Tartu 2024 jaoks on väga oluline, et Tartu linnaga koos kandideerisid Euroopa kultuuripealinna tiitlile ja võitsid tiitli ka Lõuna-Eesti omavalitsused, sest niiviisi loob meeldejääva Euroopa kultuuripealinna programmi üheskoos lausa veerand Eestit.” Mikk lisab: „Tunnustan iga koostööpartnerit eraldi ja kõiki ühiselt koos, kes on panustanud koostöölepingu ettevalmistamisse.”

SA Tartu 2024 ja omavalitsuste koostööleping kirjutatakse alla igas omavalitsuses kohapeal. Selliselt astub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ettevalmistustes suure sammu edasi, sest algab Euroopa kultuuripealinna põhjalik ettevalmistamine ja elluviimine Lõuna-Eestis. Lisaks suursündmuse õnnestumisele toetab koostööleping pikaajaliste positiivsete mõjude saavutamist Lõuna-Eesti kultuuris ja majanduselus.

Allkirjastamised lõppevad neljapäeval. Ringsõidu käigus toimub erinevaid kontserte, etendusi ja tegevusi. Esimesel päeval toimub loo „Uhti, uhti uhkesti” uusversiooni maailma esiettekanne Tubli Brothers ft Lee Tauli esitluses. Teiste tegevuste seas kiigutakse üle piiri Valgast Valka ja talisupeldakse. Räpinas sõidetakse lepingut allkirjastama saaniga Sillapää lossi trepile.

Allkirjastamiste ajakava:

Esmaspäev

12.00 Viljandi  linn, Viljandi Keskväljak

Teisipäev

12.00 Valga vald, Valga-Valka keskväljak
13.00 Tõrva vald, Vanamõisa järv
14.00 Otepää vald, Pühajärve puhkekodu
15.15 Kanepi vald, Karilatsi vabaõhumuuseum
16.30 Räpina vald, Sillapää loss

Kolmapäev

9.30 Peipisiääre vald, Alatskivi loss
10.30 Tartu vald, Kõrveküla kooli ees
11.40 Nõo vald, Tõravere observatoorium
12.15 Elva vald, Elva keskväljak
14.00 Kambja vald, Tõrvandi (Ringtee 1)
15.15 Võru linn, keskväljak
16.30 Setomaa vald, Nikolai Reegi maja

Neljapäev

12.20 Kastre vald, Melliste
14.45 Võru vald, Vastseliina linnus
15.45, Rõuge vald, Rõuge keskuse pesapuu
17.30 Antsla vald, Pokumaa
20.15 Põlva vald, Põlva kultuurikeskus

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib Tartu linna asutatud sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist Ellujäämise Kunstid.

Viimased uudised