Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keiu Simm
Reedel, 24. mail toimus juba kolmandat korda Lõunaka minivolle, kus selgusid Lõuna-Eesti parimad väikesed võrkpallurid. Võistlusel osalesid Tartu-, Võru- ja Jõgevamaa 1.–4. klassi lapsed. Nii poiste kui tüdrukute arvestuses võidutses Tartu Katoliku Kool.
Võistlusel olid kohal 1.–4. klassi 300 parimat pallijat, kes selgusid kevadel toimunud koolide üle-eestilistes eelvoorudes. Kõige rohkem võistlejaid oli neljandatest klassidest. Võistlustel pandi proovile võistlejate osavus, kiirus ning täpsus.
Minivolle on mäng, mis on kohandatud võrkpallist. Eesmärk on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele. Samas tuleb ka takistada palli maandumist oma väljakupoolele.
Lõunakeskuses toimunud Lõunaka minivollel selgitati välja kolm parimat kohta nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Tüdrukute arvestuses tuli võitjaks Tartu Katoliku Kool, teise koha saavutas Veeriku Kool ning kolmanda Lähte Ühisgümnaasium. Ka poistest oli parim Tartu Katoliku Kool, järgnesid Nõo Põhikool ning Tartu Erakool LõunaTERA.
Ürituse korraldaja ja Lõunakeskuse turundusjuhi Piret Vapajeva sõnul on üritus juba traditsiooniks kujunemas. „Seekord osales minivollel paarkümmend võistkonda peamiselt Tartust ja Tartumaalt, kokku ligi 300 last. Lisaks leidus pisemaid proovijaid ja uudistajaid, kes tegid huvitaval moel esmatutvust võrkpalliga just liuväljal. Minivolle võistlusele tulid kaasa elama nii võrkpalli entusiastid kui ka uudishimulikud keskuse külastajad. Lisaks võistlusele pakkus kaasaelajatele ja osalejatele elamust Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.”
Minivolle populaarsust ja suurt huvi näitab nii koolinoorte suur osavõtt, kui ka Eesti võrkpallikoondise liikmete kohalolu. Üritusel olid kohal Eesti võrkpallikoondise mängijad Martti Juhkami ja Mart Naaber, kes näitasid eeskuju ja innustasid noori võrkpalliga tegelema.
Võistluse peakorraldaja SK Duo tegevjuhi Hendrik Rikandi sõnul on noorte seas võrkpall väga populaarne. „Kolme aastaga on Lõunaka minivolle nii suureks kasvanud, et sel korral uurisid koolid juba ise, et millal, kas ja kuidas võistlusele saab tulla. Kuna huvi on niivõrd suur olnud, siis peab ka üritus ise järgnevatel aastatel ilmselt sammu edasi tegema, kuidas ja täpselt, selgub juba järgmisel aastal.”

Viimased uudised