Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: facebook

OÜ Põlva Koit väljaandena viimane Koit ilmub täna. Peiepidu peetud, mälestused on head, unustamatud. Seda nüüd ja igavesti, kirjutab lehe toimetaja.

„24 aastat järjestikku Koidus kirjutanuna teen sügava kummarduse kõigile, kellega olen lugude tarbeks suhelnud. Kõigile, kes on mind usaldanud, et rääkida teemadel, mis esimesel hetkel näivad kriitilised ja keerulise alatooniga. Ent on ometi mind usaldanud isegi hetkeil, mil on teada, et nad saavad pärast leheloo ilmumist pahameeletormi osaks. Tänan lugejaid, kes on olnud meiega,” kirjutab vanemtoimetaja Aare Lepaste ja jätkab:

„Paljud on küsinud: „Aare, mis sa edasi teed.“ Olen vastanud äraproovitud moel: „Esimesel kuul istun kiiktoolis. Ega tee midagi. Teisel kuul hakkan natuke kiigutama.“ Ja nii ongi. Hetkel ei vaeva pead. Tahan kannapöörde teha, aga… Ära iial ütle iial. Kirjutamine on ikka hingelähedane. Mu telefoninumber jääb samaks, kirjutada saab aarelepaste@gmail.com
Rõõmuga edasi.”

Koidu viimane juhtkiri on selline:

Et ajasild ei katkeks

Hea lugeja, hoiad käes Põlva Koit OÜ väljaantud viimast ajalehte Koit. Märtsis saime 68-aastaseks. Tänases lehenumbris saab ülevaate sellest, mis suve esimesel nädalal toimunud, ning kõrvalasuvast artiklist teadmise, kuidas Lõuna-Eesti Postimees kavatseb kajastada Põlvamaa sündmusi.

Lõppev poolaasta polnud meile kergete killast. Kui nüüd ajas tagasi mõelda, siis raskuste kõrval on meil möödanikust rohkem siiski õnnestumisi. Andsime endast parima, et maakonnas toimunu ja toimuvaga lugejaid kursis hoida.

Kuna Eestis on 2019. aastal tähelepanu all UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud laulu- ja tantsupidude traditsioon, siis sai ka Koidust lugeda peo eelproovidest, peole pääsenuist ning 12. märtsist 31. maini tutvustusi Põlvamaa kooridest ja tantsurühmadest. Lisaks ülevaated Tartus toimunud peost ja juulis Tallinnas tulevast suurpeost „Minu arm”.

Tähelepanu on saanud ka haridus- ja teadusministeeriumi välja kuulutatud eesti keele aasta. Oleme avaldatud kirjatükkides jälginud õiget ja ilusat emakeelt, et niimoodi väärtustada ning tähistada eesti keele nimetamist riigikeeleks sada aastat tagasi.

Lisaks teema-aastatele leidsid koha leheveergudel persooni- ja külaskäiguning TORE-lood, reisikirjad, konkursid, laulu-, tantsu- ja spordivõistlused, tunnustamised, tähtpäevalised, nostalgialood, Riigikogu valimised ning jätkus „Koit 50 aastat tagasi”.

Eesmärk oligi pakkuda võimalikult palju positiivseid lugusid, unustamata seejuures ka pahupoolt.

See, et Koit ilmus kaks korda nädalas, oli õige – leht sai paremgi. Toimetus on tänulik kõigile kaasamõtlemise ja abi eest, teada- ja vihjeandjaile, kaasautoreile ning kõigile, kes te panustasite lehe tellimisse ja ostmisse. Sellist hulka kiidusõnu teemade püstitamise eest ning toimetuse rahvale head soovimast ei osanud meist keegi eeldada. Aitäh!

Järgmisest nädalast võtab Koidu kui Põlvamaa kohaliku lehe rolli üle Lõuna-Eesti Postimees, kes lubab suurendada oma lehes Põlvamaa uudiste hulka, aitab levitada kuulutusi ja teateid.

Nagu Koidust lugeda võisite, siis Põlvamaal elu käib ja inimesed-ettevõtted toimetavad tulevikku vaatavalt – on, millest rääkida. Toimetus loodab, et kodukandi uudised jõuavad jätkuvalt rahvani nii Lõuna-Eesti Postimehe kui ka teiste väljaannete vahendusel, lugemistraditsioon jätkub ning ajasild ei katke.

Kommentaarid

Viimased uudised