Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Rahandusministeerium

Täna ja homme toimuvad Tõrvas loometalgud Vunki mano!, kus vormitakse ametnike välitöödega kokku kogutud säravamatest ideedest küpsed lahendused Kagu-Eesti väljakutsete ületamiseks ja piirkonna potentsiaali parimaks ära kasutamiseks.

„Me oleme üle nädala teinud koos kohalike ja ministeeriumide ametnikega tööd selle nimel, et kaardistada Kagu-Eesti kitsaskohad ning leida neile üheskoos praktilisi ja ellu viidavaid lahendusi,“ ütles rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna kohalike omavalitsuste nõunik ja tänavuste välitööde peakorraldaja Eveli Kuklane. „Enam kui ööpäeva järjest kestvate loometalgute alguses moodustatakse meeskonnad, kes hakkavad parimatest kogutud ideedest kuni 12 edasi arendama. Ideaalis sünnivad neist küpsed lahendused või tegevusplaanid, et välitööde käigus kogutud head mõtted võimalikult edukalt ellu viia.“

Ametnike välitöid lõpetavatest loometalgutest võtavad teiste hulgas osa rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ning asekantsler Kaia Sarnet, kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ja asekantsler Piret Hartman, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas, sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse, maanteeameti peadirektor Priit Sauk ning mitmed Kagu-Eesti omavalitsusjuhid. Loometalgutel osalevad ametnike kõrval ka kogukonna eestvedajad.

Tõrva gümnaasiumis toimuvad loometalgud algavad 15. augustil kell 9.00 ja lõppevad 16. augustil kell 14.00. Loometalgutel välja töötatud lahenduste esitlus ning välitööde ametlik lõpetamine algab reedel kell 10. Välitööde lõpetamisest võtab osa ka peaminister Jüri Ratas, kes ütleb 16. augustil kell 10.00 välitööde lõpusõnad.

Loometalgutest tehakse otseülekanne, mida saab jälgida ametnike välitööde Facebooki lehel: www.facebook.com/ametnikevalitood/

Ametnike välitööd toovad ühise laua taha Kagu-Eesti kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Välitööde programmi käigus räägitakse läbi vastastikused ootused ja võimalused Kagu-Eesti arengueelduste parandamiseks paljudes erinevates valdkondades.

Välitöödel otsitakse väga konkreetseid lahendusi, mida oleks võimalik peatselt rakendada. Samuti on kavas välitööde tulemusi kasutada sisendina riiklike, maakondlike ja kohalike arengudokumentide ja tegevuskavade jaoks.

Lisainfo: www.rahandusministeerium.ee/et/eesmargidtegevused/regionaalareng-ja-poliitika/ametnike-valitood-kagu-eestis-2019

Viimased uudised