Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Kauaoodatud paks lumevaip on katnud Eestimaa ja talvepealinn Otepää valmistub  talviseks hooajaks. Käivitatud on esimesed lumekahurid ning sissesõidetud suusarajad.

Otepää piirkonnas on kolm  mäesuusakeskust – Kuutsemägi, Väike Munamägi ja Ansomägi, üle 100 km suusaradu, millest põnevama reljeefiga suusarajad jäävad Tehvandi Spordikeskuse territooriumile. Lisaks sellele tegutseb Linnamäe orus kogu perele mõeldud Eesti suurim talvepark Otepää Winterplace.

Linnamäe orus töötavad lumekahurid käivitati juba eile õhtul. „See, millal talvepargi avada saame, sõltub ilmataadi lahkusest, hetkel küll pikemat külmaperioodi ei lubata, kuid öösel olevad miinuskraadid lubavad lumekahureid käivitada,“ ütles Otepää Winterplace’i juhataja Siim Kalda. Talvepark koos tuubi- ja kelgurajade ning Ahhaa teadusigluga loodetakse avada niipea, kui võimalik.

Tehvandi Spordikeskuses on avatud 2,5 km looduslikust lumest valmistatud suusarada suusatamiseks vabatehnikas. Kääriku Spordikeskuses on kõik suusarajad valmis. Suusatada saab kõikjal vabatehnikas, osaliselt on olemas ka klassika jälg.

Tehvandi Spordikeskuse juhataja Jaak Mae ütles, et lumekahureid on Tehvandil katsetatud, valmisolek nende käivitamiseks on olemas, hetkel oodatakse külmemat ilma. Selle talve üheks suursündmuseks, kahevõistluse MK-etapiks käivad ettevalmistused täie hooga.

Munamäe ja Kuutsemäe suusakeskustes töötasid lumekahurid kogu öö. Suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi andis teada, et valmisolek avamiseks on olemas, millal suusakeskused külastajatele avatakse, selgub lähipäevil.

Talvepealinna suuremad talvesündmused on sellel hooajal jaanuaris toimuv kahevõistluse MK-etapp, veebruaris läbiviidav Euroopa Saunamaraton ning märtsi algul toimuv juunioride MK-etapp laskesuusatamises.

Otepää saab talvepealinna tiitli sellel aastal 21. detsembril kell 18.28, mil algab astronoomiline talv.

Infot Otepää lumeolude ja talveürituste kohta saab Otepää Turismiinfokeskusest telefonil 766 1200 Lahtiolekuajad: E-R 10.00-17.00; L 10.00- 14.00;  P suletud. Vaata ka Otepää turismilehte: www.otepaa.eu  Lumeinfot edastab Otepää hea koostööpartner talveraadio Sky Plus.

Foto: Monika Otrokova

Viimased uudised