Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eeloleval laupäeval, 3. veebruaril 2018 antakse Kääriku Spordikeskuses kell 12 start juba järjekorras üheksandale Euroopa Saunamaratonile. Saunamaratoni finiš on sealsamas kell 17.30.

Käesoleval aastal on kõigil võistlejatel võimalik ennast jäädvustada punase vaiba tseremoonial, mängib Pühajärve Puhkpilliorkester ja sähvivad fotograafide välklambid.

Saunamaratoni peakorraldaja, Otepää kultuurijuht Sirje Ginter ütles, et saunu, mida läbida, on sellel aastal mitmesuguseid. „Meil on hulgaliselt tünne ja jääaukusid, on ovaalsaun, Nõukogudeaegne nostalgiasaun, ehtne eesti suitsusaun, puuküttega leilisaunad. Üks saun on autosaun Haapsalust, mis on ehitatud inglise Saueri sisse,” lisas Sirje Ginter.

Nagu traditsiooniks juba saanud, valib rahvas ka oma lemmiksauna, mis saavad Otepää valla poolt auhinnaks küttepuud. Euroopa Saunamaratoni kuldsponsor Lemmik Mees OÜ paneb peaauhinnaks välja kümblustünni. I-III koht loositakse välja esimese kolmekümne parima seast. Saunamaomanikud panevad välja oma auhinnad saunasid külastavatele võistlejatele.

Saunamaraton on lustlik orienteerumismäng, kus tuleb võimalikult lühikese ajaga läbi võimalikult palju etteantud saunakohti. Võistkond on 4-liikmeline. Paremusjärjestuses osalevad kõik 4-liikmelised võistkonnad, kes on läbinud saunakaardil märgitud kohad ning lõpetavad finišis.

Euroopa Saunamaratoni korraldab Otepää Kultuurikeskus, saunaomanikud koos
oma toimkonnaga ja vabatahtlikud, Otepää vallavalitsus, toetab hea koostööpartner Eesti Politsei.

Viimased uudised