Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kevade tervitamine türil. Foto: Monika Otrokova

Eile, 20. märtsi õhtul kell 18.15 algas astronoomiline kevad ning talvepealinna Otepää esindus loovutas valitsemissaua kevadpealinnale Türile.

Kevad saabus Türi Kultuurikeskuse ees laulude ja tantsudega. Traditsiooniliselt kuulutas kevade algust Murumoor ning käimatõmmatud muruniiduk, näha sai esimesi Türi kevadekuulutajaid – vareseid.

Kevadet olid tervitamas teemapealinnade Narva, Pärnu ja Otepää ja Tallinna esindused ning ka teiste pealinnade – õllepealinn Saku, veinipealinn Põltsamaa, külmapealinn Jõgeva ja Paide esindused.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg andis valitsemissaua üle Tallina abilinnapeale Züleyxa Izmailovale, kes selle omakorda koos tunnistusega andis edasi Türi vallavanemale Pipi-Liis Siemannile.

„Kevad, see on loodusseisund, kuid kevad võib olla ka südameseisund,“ ütles vallavanem Kaido Tamberg valitsemissaua üleandmisel. „Soovime kevadpealinnale Türile jõudu ja jaksu kevadpealinnaks olemisel.“

Kevadpealinna tiitlit hoiab Türi kuni 21. juunini, mil algab suvi.

Kevadet käisid tervitamas Otepää vallavanem Kaido Tamberg, Otepää Kultuuriasutuste juhataja Jorma Riivald, kultuurispetsialist Valdur Sepp ja kommunikatsioonijuht Monika Otrokova.

Viimased uudised