Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaur Riismaa (vasakult), Ivar Sild ja Jürgen Rooste enne esinemist Ränduris keha kinnitamas

Legendaarse Tallinna luulekolmiku – Jürgen Rooste, Ivar Sild ja Kaur Riismaa – lavastuse „Süütute puhastustuli” esmaettekanne läks eile Võru Stedingu majas täissaalile. Etendus algas kella kuue ajal õhtul ning Rooste, Sild ja Riismaa, kes olid tüki teinud spetsiaalselt Võru jaoks, lugesid selle käigus ette oma kõige värskemaid tekste. 

Lisaks luule lugemisele toimus ka performance tule ja terava noaga, mis lõppes Jürgen Rooste jaoks verise näpuga. Kuna hetkeks näis, et ka sõrme kinni sidumine vere voolu ei peata, siis pakkus publiku hulgas viibinud Võru endine linnapea Jüri Kaver välja, et võiks kohale kutsuda kiirabi. Jürgen Rooste oli sellele aga kategooriliselt vastu ja ütles, et kui Kaver tema nõusolekuta kiirabi välja kutsub, siis läheb tal kehvasti. Õnneks lahenes olukord siiski rahumeelselt – kiirabi välja ei kutsutud ning Rooste näpp oli täna hommikul terve.

Eile Võrus aset leidnud luulelavastus ei ole Rooste-Silla-Riismaa esimene. Kaks aastat tagasi tõi sama kolmik Tallinna Vaba Lava teatrikeskuses lavalaudadele tüki nimega „Sugu M”, mis kõneles meheks olemise raskest koormast. Nad olid pikalt mõelnud, et võiks jälle midagi sarnast teha, ning nüüd sai see siis Võrus teoks.

Publik võttis lavastuse soojalt vastu ning nii mõnedki avaldasid soovi, et Tallinna luulestaarid peatselt taas Võrru esinema tuleksid.

Suur tänu Ränduri külalistemajale, kes meie staare taaskord majutas! Stedingu luuleõhtud lähevad aga otse loomulikult edasi, järgmine luuleõhtu on juba oktoobris.

Ülal pildil Tallinna luulestaarid eile keskpäeval Ränduri külalistemajas keha kinnitamas, Rooste näpp on veel terve ja all pildil külalised koos mitteametliku mänedžeri Rainer Gapfaufiga Võru bussijaamas.

Kommentaarid

Viimased uudised