Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maris Tomba

Üle-eestiline väikelinnade keskväljakute projekt oli mõeldud kohaliku elu elavdamiseks, aga Võrus läheb enne aega, kui inimesed keskväljaku omaks võtavad.

Nüüd mõeldakse Võrus, kuidas äsja valminud uut keskväljakut kasutada. Omapärane väljak vajab aega sisse-elamiseks, ütlevad juuli keskel toimuva Võru pärimustantsu festivali korraldajad. Kui esialgu oli plaanis terve festival korraldada uuel väljakul, siis nüüd on sellest mõttest loobutud, ütles festivali üks korraldajaid Priidu Teppo intervjuus ERR-ile.

Teppo ütles, et algses kavandis olid varjud laudade kohal, aga praegu neid pole. „Kui midagi siia veel juurde saaks, siis nagu võibolla tuleb seda rahvast ka siia,” lisas ta.

Võru keskväljaku ääres vanas tuletõrjemajas kohviku rajamisega tegelev ettevõtja Ülo Luhamets ütles, et ta tegi turu-uuringu ja praegu pole mõtet kohvikut lahti teha. „Inimesi on niivõrd vähe,” kommenteeris Luhamets kohviku avamisega venitamist, „selle inimeste hulgaga pole mõttekas teha.”

Keskväljaku ääres asub ka vana pangahoone, mida linn on püüdnud mitmel korral müüa, seni aga tulutult. Nüüd on lootus, et uus keskväljak annab vanale hoonele uue väärtuse. „Me ei saa ettevõtlusega seotud tulemusi kohe,” kommenteeris kinnisvara olukorda jurist-maakler Helin Pächter, „kõik need asjad võtavad aega.”

Kommentaarid

Viimased uudised