Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna Kultuurikatlas toimunud Isamaa erakonna volikogu kinnitas valimisreglemendid 2019 Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimisteks ning toetas konsensuslikult poliitilise avaldusega üleminekut eestikeelsele hariduskorraldusele. Isamaa valimisreglement ja avaldus on lisatud manustena.

Erakonna volikogu esimees Sven Sester avaldas heameelt, et Eesti ühiskonnas on lõpuks alanud sisuline debatt kakskeelse hariduskorralduse asendamisest ainult eestikeelse hariduse andmisega.

„Debatis on meie oponendid juba tulnud välja väitega, et lõimumisprotsessil tuleks lasta kulgeda omasoodu, kui ka ettepanekuga ühendada eesti- ja venekeelsed õppeasutused kakskeelseteks koolideks. Leiame, et kumbki neist ettepanekutest pole Eestile vastuvõetav lahendus,“ ütles Isamaa volikogu esimees Sven Sester.

„Seda, et lõimumisprotsess toimib rahuldavalt ilma riigi sunnita ja aegamööda toimub üleminek eestikeelsele õppele iseenesest, oleme kuulnud juba kakskümmend aastat.“

„Leiame, et kõigepealt tuleb Eesti riigil luua vastavad tingimused selleks, et tänased venekeelsed või kakskeelsed haridusasutused oleksid suutelised kindla perioodi jooksul minema üle ainult eestikeelsele õppele,“ ütles Sven Sester.

Kommentaarid

Viimased uudised