Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

orienteerumise MM

Lõuna-Eesti maastikul mõne nädala pärast toimuva orienteerumise maailmameistrivõistluste kuninglikuks distantsiks peetava tavaraja võistlus joostakse Rõuge ümbruses, mis peaks Eesti sportlastele andma võimaluse sooritada oma parim tulemus.

Juuli esimesel nädalal Lõuna-Eestis toimuvale orienteerumise MMile on registreerunud 400 tippsportlast 48 riigist. Võistlused on kavas nii Tartus, Viljandis kui ka Võrumaal Rõuges, kus toimub kogu MMi küllap raskeim jõukatsumine.

„Rõuges toimub orienteerumise kuninglik ala – tavaraja võistlus. See on selline pikk ja karm võistlus, kus selgitatakse füüsiliselt vastupidavaimad, orienteerumistehniliselt osavaimad sportlased,” rääkis MMi peakorraldaja Markus Puusepp Lõunaeestlasele.

Rõuge kant, mida Puusepp nimetab „karmiks, aga kauniks”, pakub välismaa võistlejatele väljakutset, kuid võiks Eesti sportlastele anda n-ö koduvõsa eelise.

„Oleme üsna võsased, risused – see on välismaalastele väljakutse. Rõuge on see koht, kus tõenäoliselt on Eesti sportlastel kõige suuremad võimalused,” kinnitas Puusepp.

Miljon eurot Lõuna-Eestisse

Orienteerumise MMi korraldamise õiguse sai Eesti kolm aastat tagasi. Tänu sellele on õnnestunud kahel viimasel aastal tuua Eestisse treenima välismaa sportlasi, mis pakub teenimisvõimalust kohalikele ettevõtetele.

„Me oleme saanud kõrge hinnangu just selle poolest, et meie treeningtegevuse korraldamine MMi eelsel perioodil on heal tasemel. Kõik tunnevad, et nad on teretulnud ja Eesti on hea koht, kuhu tulla,” lausus Puusepp.

Treeninglaagrite korraldamine Eestis tähendab tulu kohalikele teenindusfirmadele. „Ma loodan, et kui MM läbi saab, siis Eestisse tullakse tagasi treeninglaagritesse – meie teenus on hea, kõik võtavad asja väga tõsiselt, panustavad kogu hingest,” lisas Puusepp.

Hinnanguliselt tarbitakse suurvõistluse ajal Lõuna-Eestis erinevaid teenuseid ühtekokku ühe miljoni euro vääringus.

Telepilt jõuab kümnete miljoniteni

Orienteerumise MM jõuab otsepildis lisaks Eestile ka Soome, Rootsi, Taani ja Tšehhi telepublikuni. Arvestades juurde ka kokkuvõtvad saated, jõuavad MM-võistlused rohkem kui saja riigi teleekraanidele, mida on Puusepa sõnul jälgimas kümned miljonid inimesed.

Mõistagi teeb see tuju heaks kohalikel omavalitsustel, kes end sel viisil reklaamida saavad. Kohapeal peaks võistlusi jälgima umbes tuhandepealine publik.

„Külaliste mass, mis siia tuleb, on tõesti muljetavaldavalt suur,” lausus Rõuge vallavolikogu esimees Karel Saarna. „Ma loodan, et needsamad osalejad tulevad oma peredega siiakanti tagasi.”

Vaata videolugu Rõugest, kus esmaspäeval toimus orienteerumise promoüritus.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised